Komentāri
FOTO: ASV galvaspilsēta Vašingtona pārņēmusi ķiršu ziedēšanas rituālu
Foto: AFP/LETA

Ne vien Āzijā, bet arī ASV, Vašingtonā, ķiršu ziedēšana kļuvusi par īstu rituālu. Tūkstošiem cilvēku pavasarīgajās dienās plūst uz Amerikas galvaspilsētu, lai šo pavasara krāšņumu baudītu savām acīm.

Katru pavasari Vašingtona svin Nacionālos ķiršu ziedēšanas svētkus, pieminot dāsno Tokijas mēra dāvanu 1912. gadā. Proti, toreizējais Japānas galvaspilsētas vadītājs Jukio Ozaki Vašingtonai uzdāvināja trīs tūkstošus ķiršu kociņu, kas tika iestādīti pašā Vašingtonas sirdī Lielā kanāla krastos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad ik pavasari vairāk nekā miljons tūristu ierodas Vašingtonā, lai izbaudītu krāšņo ķiršu ziedēšanu. Piemēram, tur sastaptā amerikāniete Lindsija Dārlinga ir sajūsmā. Viņai pat šķiet, ka ķirši apkārt nav īsti, jo šādu skaistumu viņa savā dzīvē ”līdz šim neesot piedzīvojusi”.

Tiesa gan, paši Vašingtonas iedzīvotāji pavasara skaistumu iespaidīgajā ķiršu dārzā nevar izbaudīt bez rūpēm. Vašingtoniešiem nepatīk, ka atsevišķi tūristi aiztiek ķiršu ziedus ar rokām vai vēl trakāk – tos plūc. Viņuprāt, tad daudz mazāk skaistuma atliks pārējiem. ‘

Pēc meteorologu prognozēm, ķiršu ziedēšanu Vašingtonā varēs baudīt vēl līdz šīs nedēļas otrdienai. Nu ko? Jāķer aviobiļetes uz Vašingtonu? :)

Skaties foto no skaistās Vašingtonas!

Lasi vēl