FOTO: apokaliptiskas ainas Kalifornijā – plaša ugunsgrēka dēļ dienas laikā kļuvis tumšs

Pievienot komentāru
FOTO: apokaliptiskas ainas Kalifornijā – plaša ugunsgrēka dēļ dienas laikā kļuvis tumšs
Foto: AP/REUTERS/SCANPIX

Stipra sausuma piemeklētajā ASV Kalifornijas štatā plosās vismaz 23 lieli un daudzi mazāki savvaļas ugunsgrēki. Ir slēgti gari autoceļu posmi, un aculiecinieki vēsta par apokaliptiskām ainām – biezo dūmu dēļ debesis pārklājusi tumsa.

Ugunsgrēku dēļ izsludināts ārkārtas stāvoklis, un tūkstošiem cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas.

Kalifornijā jau trīs iepriekšējās vasaras piedzīvots neierasti liels karstums, un arī šis gads nesolās būt izņēmums. Laika ziņu vērotāji ir prognozējuši, ka arī šī Kalifornijā būs sausa un karsta vasara.

Štatā izsludināts ārkārtas stāvoklis, kura ieviešana ļaus vieglāk mobilizēt resursus cīņai ar liesmām, kurā šobrīd jau iesaistīti aptuveni deviņi tūkstoši ugunsdzēsēju un tiek izmantoti gan helikopteri, gan specializētās lidmašīnas. Cīņā ar liesmām vismaz viens ugunsdzēsējs ir gājis bojā. Tūkstošiem cilvēku jau ir evakuēti, bet Klīrleika apkārtnē aptuveni pieciem tūkstošiem cilvēku tiek mudināti pārcelties uz drošāku vietu.

Skaties foto!

Viena no bīstamākajām situācijām ir izcēlusies ziemeļos no Sanfrancisko, kur liesmas ir pārņēmušas gandrīz 10 tūkst. hektāru teritoriju, un licis aptuveni 650 cilvēkiem pamest mājas.

Sāra Vorkmane, vietējā iedzīvotāja

Beidzot liesmas arī mūs būs sasniegušas. Mums ir jāpārceļas tagad uz citu vietu, jo ugunsgrēks sāk tuvoties mūsu mājām un rančo.

Domājams, ka lielu daļu šo ugunsgrēku izraisījis zibens, bet lielā karstuma un stiprā vēja dēļ tie pieņemas spēkā un vēršas plašumā. Arī iepriekšējie sausuma periodi 2003. un 2007. gadā Kalifornijā noveda pie milzīgiem ugunsgrēkiem.