Floridas lidostas šāvējam izvirzītas apsūdzības, var draudēt nāvessods

0 Komentāru
Floridas lidostas šāvējam izvirzītas apsūdzības, var draudēt nāvessods
FOTO: LETA

Bijušajam ASV karavīram – Irākas kara veterānam, kurš piektdien Floridas štata Fortloderdeilas starptautiskajā lidostā nošāva piecus cilvēkus un sešus ievainoja, sestdien tika izvirzītas apsūdzības, un notiesāšanas gadījumā viņam var draudēt nāvessods.

26 gadus vecais Estebans Santjago paziņoja izmeklētājiem, ka viņš izplānojis šo uzbrukumu, nopērkot vienvirziena biļeti uz Fortloderdeilas lidostu, teikts federālajā apsūdzībā.

Varas iestādēm nav zināms, kāpēc viņš izvēlējies šo uzbrukuma mērķi, un tās neizslēdz terorisma iespējamību.

Santjago tika apsūdzēts vardarbības akta izdarīšanā starptautiskā lidostā, kura rezultātā gājuši bojā cilvēki, un par šo noziegumu var draudēt nāvessods. Viņš apsūdzēts arī ieroču likumu pārkāpumos.

“Šodien izvirzītās apsūdzības parāda situācijas nopietnību un atspoguļo federālo, štata un vietējo likumsargāšanas darbinieku apņemšanos nepārtraukti aizsargāt sabiedrību un tiesāt to, kas uzbrūk mūsu iedzīvotājiem un viesiem,” paziņoja ASV prokurors Vifredo Ferers.

Varas iestādes preses konferencē paziņoja, ka ir iztaujājušas apmēram 175 cilvēkus, kā arī vairākas stundas nopratinājušas aizdomās turēto Santjago, kurš ir bijušais Nacionālās gvardes karavīrs no Aļaskas un sadarbojas ar izmeklētājiem.

Fortloderdeilas lidostā ir atsākti reisi, tomēr termināls, kurā notika apšaude, vēl arvien ir slēgts.

Santjago Fortloderdeilas lidostas 2.termināļa bagāžas saņemšanas daļā atklāja uguni ar 9 mm kalibra pusautomātisko pistoli “Walther”, kuru viņš bija atvedis bagāžā no Aļaskas un bija deklarējis. Viņam bija līdz divas magazīnas, kuras viņš pilnībā izlietoja, raidot apmēram 15 šāvienus. Kad beidzās munīcija, viņš nometa ieroci un apgūlās uz grīdas, un policija viņu aizturēja.

Izmeklētāji caurskata sociālos medijus un citu informāciju, lai noskaidrotu Santjago rīcības motīvu, un vēl ir pāragri teikt, vai kāda loma bijusi terorismam.

Jau ziņots, ka Santjago novembrī bija ienācis FIB birojā Aļaskas štata Ankoridžas pilsētā un apgalvojis, ka ASV valdība kontrolē viņa prātu un liek skatīties “Islāma valsts” videoierakstus. FIB aģenti pēc uzbudinātā vīrieša iztaujāšanas izsauca policiju, kas aizveda viņu uz psihiatrisko slimnīcu.

Novembra incidentā Santjago bija paņēmis līdz ieroci ar pielādētu magazīnu, bet atstāja to savā automašīnā, kur atradās arī viņa jaundzimušais bērns. Bērnu savāca viņa draudzene, bet ieroci konfiscēja varas iestādes, kas 8.decembrī atdeva viņam šo ieroci atpakaļ. Nav ziņots, vai šis ierocis tika izmantots apšaudē lidostā.

Santjago, kurš ir bijušais Puertoriko un Aļaskas Nacionālās gvardes karavīrs, bija dienējis Irākā no 2010.gada aprīļa līdz 2011.gada februārim. Pērn augustā viņš tika atvaļināts no Aļaskas Nacionālās gvardes par neapmierinošu dienestu, ziņoja ASV mediji.

Šāvēja brālis Braiens Santjago sestdien sacīja, ka Estebans Santjago bija lūdzis psiholoģisku palīdzību, bet to saņēmis mazā mērā. Estebans Santjago augustā sacījis, ka dzirdot balsis.

0 Komentāru