Floridā sagruvušajā dzīvojamajā ēkā atrasti 90 bojāgājušie

0 Komentāru
Floridā sagruvušajā dzīvojamajā ēkā atrasti 90 bojāgājušie
AFP/SCANPIX

ASV Floridas štata Sērfsaidā sabrukušajā dzīvojamajā ēkā līdz šim atrasti 90 bojāgājušie, svētdien, 11. jūlijā, paziņoja vietējās amatpersonas.

31 cilvēka liktenis joprojām nav zināms, un gruvešu pārmeklēšana turpinās.

Pirms 40 gadiem celtā 12 stāvu ēka “Champlain Towers South” daļēji sagruva 24. jūnijā. Vairāki desmiti cilvēku tika izglābti no drupām, bet pēc sagrūšanas dienas netika atrasts neviens izdzīvojušais.

Nelaimes cēlonis joprojām nav skaidrs, bet varasiestādes nodevušas atklātībai 2018. gadā izstrādātu būvniecības konsultāciju firmas “Morabito” ziņojumu, kurā gan nav teikts, ka ēka varētu sabrukt, bet atzīts, ka tai nepieciešams remonts, lai saglabātu “strukturālo integritāti”.

Inspektori brīdinājuši par būtiskām problēmām, kas konstatētas betona blokā zem baseina pirmajā stāvā, kā arī par betona plaisāšanu pazemes autostāvvietā.

“Ja tuvākajā nākotnē netiks nomainīta hidroizolācija, betona bojājumu pakāpe eksponenciāli paplašināsies,” sacīts ziņojumā. Tajā izteikts pieņēmums, ka problēmas lielā mērā izraisījusi Floridas piekrastes sāļā gaisa korozīvā iedarbība daudzu gadu garumā.

0 Komentāru