Floridā ielas pārvērtušās upēs, vietām ūdens sniedzas pāri viduklim – aculiecinieku video redzams “Irmas” posts

0 Komentāru
Floridā ielas pārvērtušās upēs, vietām ūdens sniedzas pāri viduklim – aculiecinieku video redzams “Irmas” posts
AP / LETA

Floridu sasniedzis desmitgades stiprākās vētras “Irma” epicentrs. Ir skaidrs, ka postījumi būs, jautājums vien – cik plaši un nenovēršami.

Vietējie iedzīvotāji ar bailēm atzīst, ka štats nav gatavs šādai dabas stihijai un vienīgais, kas šobrīd atliek, ir mokoša nezināmā gaidīšana.

Aculiecinieku uzņemtos video redzama postaža – milzīgi plūdi, ielas, ietves un teju visā pilsētā ir pārvērtusies upēs. Ūdens līmenis Maiami ir aptuveni 60 centimetru – tas ir vairāk nekā līdz ceļiem.

Vietām ūdens sniedzas pāri viduklim. Pārvietoties ar auto nav iespējams, tāpēc nākas brist vai doties ar laivu.

Tomēr glābēji aicina visus savas mājas nepamest un patverties drošībā.

Jaunākās ziņas liecina, ka vētra zaudējusi savu stiprumu. Tā no ceturtās kategorijas pārtapusi par otrās kategorijas orkānu ar vēja ātrumu vidēji 50 metru sekundē.

Jāpiebilst, ka Floridā dabas stihija prasījusi jau trīs cilvēku dzīvības. Viens vīrietis gājis bojā, kad ārkārtīgi spēcīga vēja brāzma ietriekusi viņa automašīnu kokā.

Kopumā, kopš vētra sākās, bojā gājuši vismaz 28 cilvēki. Tiek prognozēts, ka upuru skaits turpinās būtiski pieaugt.

Vairāk nekā trīs miljoni ēku Floridā palikušas bez elektrības apgādes. Tikmēr seši miljoni iedzīvotāju aicināti evakuēties. Vairākas stundas pirms vētras sākšanās ielās sastopamie daži iedzīvotāji atzīst, ka kaut kas tāds vēl nekad nav pieredzēts.

Darbu pārtraukušas Maiami, Orlando, Tampas un citas Floridas štata lidostas.

0 Komentāru