Finanšu krāpnieks Medofs miris ASV cietumā

Pievienot komentāru
Finanšu krāpnieks Medofs miris ASV cietumā
AFP/SCANPIX

Vēsturē lielākās finanšu krāpšanas shēmas īstenotājs Bernards Medofs trešdien miris ASV cietumā 82 gadu vecumā, paziņoja ASV cietumu ierēdņi.

Medofs cieta no hroniskas nieru mazspējas, bet ASV cietumu vadība pērn noraidīja viņa lūgumu atļaut doties mājās, lai tur nomirtu.

“Mēs varam apstiprināt, ka Bernards Medofs nomira 2021.gada 14.aprīlī Federālajā medicīnas centrā (FMC) Butnerā, Ziemeļkarolīnas štatā,” e-pasta vēstulē informēja federālā Cietumu biroja ierēdnis.

Nāves cēlonis vēl jānosaka tiesu mediķim.

Medofa advokāts 2020.gada februārī paziņoja, ka klients ir neārstējami slims ar nieru slimību un viņam ir arī citas nopietnas saslimšanas. “Cietumu birojs 2019.gada septembrī secināja, ka Medofam atlicis mazāk nekā 18 mēnešu, ko dzīvot, viņa nieru mazspējas neārstējamā rakstura dēļ,” rakstīja advokāts Brendons Sampls.

Tiesnesis Denijs Čins 2009.gada jūnijā piesprieda bijušajai Volstrītas ikonai Medofam 150 gadu cietumsodu pēc tam, kad viņš tika atzīts par vainīgu miljardiem dolāru izkrāpšanā no investoriem, kuru skaitā bija gan dažādas slavenības, gan bankas, gan ebreju labdarības iestādes.

Medofs nodarbojās ar krāpšanu gadu desmitiem, pārliecinot investorus ieguldīt miljardiem dolāru, kas tika izmantoti, lai izmaksātu fiktīvas dividendes iepriekšējiem ieguldītājiem.

Medofs 2008.gada decembrī atzinās krāpšanā diviem saviem dēliem, kuri viņu nodeva varas iestādēm un viņam tika noteikts mājas arests.

Medofs 2009.gada martā tiesā atzina savu vainu krāpniecībā, kura tiek uzskatīta par lielāko Volstrītas vēsturē un, kā tiek lēsts, radījusi gandrīz 65 miljardu ASV dolāru lielus zaudējumus.

Medofs tiesai atzina, ka no miljardiem, kas trīs desmitgažu laikā izgājuši caur viņa rokām, tirgū nav investēts ne cents. Tā vietā viņš līdzekļus noguldījis bankas “Chase Manhattan” kontā.

Daļa līdzekļu vēlāk tika izmantota fiktīvu dividenžu izmaksāšanai, bet, kā lēš prokuratūra, 13 miljardus piesavinājies pats Medofs. Pats finansists uzskatīja, ka viņa klientiem radīto zaudējumu apmērs sasniedz aptuveni 50 miljardus.