Komentāri

Amerikāņu matemātiķis Džons Nešs, kura dzīve un cīņa ar šizofrēniju attēlota ar Oskaru godalgotajā filmā A Beautiful Mind (Brīnišķais prāts), sestdien gājis bojā autoavārijā Ņūdžersijā, svētdien apstiprinājusi policija.

Negadījumā miris gan 86 gadus vecais Nešs, gan viņa 82 gadus vecā sieva Alīsija. Viņi brauca taksometrā, kura vadītājs zaudēja kontroli pār transportlīdzekli, ziņoja vietējie mediji. Taksis bija ceļā no lidostas. Nešs bija tikko atgriezies no Norvēģijas, kur saņēma Ābela prēmiju, ko Norvēģijas valdība piešķir par sasniegumiem matemātikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nešs 1994. gadā ieguva Nobela prēmiju ekonomikā, ko saņēma kopā ar vācu ekonomistu Reinhardu Zeltenu un ungāru izcelsmes amerikāņu ekonomistu Džonu Harsanjī par ieguldījumu spēļu teorijas izstrādē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl