Filipīnu prezidents piedraud nošaut Covid-19 ieviesto ierobežojumu pārkāpējus

3 komentāri
Filipīnu prezidents piedraud nošaut Covid-19 ieviesto ierobežojumu pārkāpējus
AFP / SCANPIX

Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte, uzrunājot iedzīvotājos televīzijā, piedraudējis nogalināt valstī ieviesto pulcēšanās ierobežojumu pārkāpējus, vēsta “CBS News”.

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanu Filipīnās noteikti pārvietošanās un publicēšanās ierobežojumi. Valsts lielākās salas Lusonas iedzīvotājiem ir jāievēro pašizolācija – cilvēki bez īpašas vajadzības nedrīkst pamest dzīvesvietu, kā arī nedrīkst doties uz darbu. Ierobežojumi neattiecas uz tiem, kuri strādā operatīvajos dienestos un nozarēs, kas apgādā valsti ar pirmās nepieciešamības lietām. Lusonas salā dzīvo aptuveni 50 miljoni iedzīvotāju.

Iedzīvotājiem iepriekš solīts, ka mājās palikušajiem tiks sniegta palīdzība, piegādājot pārtiku un citas pirmās nepieciešamības preces. Taču iedzīvotāji solīto nav saņēmuši. Kopš ierobežojumu ieviešanas 16.martā vairumam iedzīvotāju beigusies pārtika, kā arī nauda, jo viņi nevar strādāt.

Pieprasot valdībai palīdzēt viņiem, vairāki desmiti iedzīvotāji Kesonsitijas pilsētā trešdien, 1.aprīlī devās protestēt pret to, ka no valsts nav saņēmuši nekādu palīdzību. Vietējā pašvaldība gan noliedz, ka iedzīvotāji nebūtu saņēmuši viņiem paredzētās pārtikas pakas. Protestu pārtrauca vietējā policija, kas aizturēja 20 cilvēkus.

Tās pašas dienas vakarā televīzijā uzstājās Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte, savā runā piedraudot nogalināt tos, kuri pārkāps valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

”Es nevilcināšos. Mana pavēle policijai un armijai, kā arī ciematu amatpersonām, – ja rodas kādas nekārtības vai izveidojas vardarbīga situācija,un jūsu dzīvībai draud briesmas, tad nošaujiet viņus,” paziņoja Duterte.

Filipīnu amatpersonas vēlāk skaidroja, Duterte savā uzrunā ir pārspīlējis un nevienu neliks nošaut. “Prezidents pārlieku uzsvēra likumu ievērošanu šajā krīzes laikā,” norādīja Filipīnu Nacionālās policijas priekšnieks Arčijs Gambo un vienlaikus apliecināja, ka viņa padotie nenogalinās cilvēkus par to, ka viņi pārkāpj pulcēšanās aizliegumu.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!