Filipīnu dienvidus satricinājusi spēcīga zemestrīce; vismaz četri bojāgājušie

0 Komentāru
Filipīnu dienvidus satricinājusi spēcīga zemestrīce; vismaz četri bojāgājušie
REUTERS / SCANPIX

Filipīnu dienvidus svētdien satricinājusi 6,8 magnitūdu stipra zemestrīce, nodarot postījumus ēkām un laupot dzīvību vismaz četriem cilvēkiem.

Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūts ziņoja, ka zemestrīce bijusi 6,9 magnitūdu stipra. Arī ASV Ģeoloģijas dienests sākotnēji vēstīja, ka zemestrīce bijusi 6,9 magnitūdu stipra, bet vēlāk precizēja datus, norādot, ka tā bijusi 6,8 magnitūdu spēcīga.

Zemestrīces epicentrs atradās 30 kilometru dziļumā aptuveni sešus kilometrus uz ziemeļrietumiem no Padadas, Mindanao salā, liecina Filipīnu Vulkanoloģijas un seismoloģijas institūta sniegtā informācija.

Zemestrīcei sekoja vairāki desmiti pēcgrūdienu.

ASV Ģeoloģijas dienests ziņoja, ka cunami draudi nepastāv.

Padadā zemestrīces laikā sagruvusi trīsstāvu ēka, kurā atradās pārtikas veikals. Dzīvību zaudējuši vismaz trīs cilvēki, bet seši izglābti no drupām, paziņojušas amatpersonas. Cik daudz cilvēku vēl atrodas drupās, pagaidām nav zināms.

Tikmēr kaimiņpilsētā, sagrūstot mājas sienai, gājusi bojā sešus gadus veca meitenīte.

Vairāki desmiti cilvēku zemestrīcē ir ievainoti.

Vairākās pilsētās zemestrīces dēļ pārrauta elektroapgāde, piesardzības dēļ evakuētas slimnīcas un apturētas mācības skolās, lai pārbaudītu ēku drošību.

Mindanao sala oktobrī jau pārcieta trīs zemestrīces, kas visas bija spēcīgākas par sešām magnitūdām. Šajās zemestrīcēs dzīvību zaudēja gandrīz 30 cilvēki, vismaz 600 tika ievainoti un desmitiem tūkstošiem cilvēku uz laiku palika bez pajumtes.

Oktobrī lielākā daļa cilvēku, kas zaudēja dzīvību zemestrīcēs, tika nosisti, sabrūkot ēkām.

0 Komentāru