Filipīnas skāris spēcīgs taifūns

Pievienot komentāru
Filipīnas skāris spēcīgs taifūns
REUTERS / SCANPIX

Filipīnas svētdien skāris taifūns “Goni”, kā dēļ dzīvību zaudējuši vismaz desmit cilvēki un vairāk nekā 420 000 bijuši spiesti evakuēties, paziņojušas amatpersonas.

Sasniedzot Filipīnu austrumu piekrasti, taifūna vēja ātrums bija līdz 225 kilometriem stundā (62,5 metriem sekundē) un brāzmas sasniedza ātrumu 310 kilometrus stundā (86 metrus sekundē), bet, šķērsojot Lusonas salu, “Goni” nedaudz zaudēja spēku, ziņoja meteoroloģijas dienests.

Taifūns sācis virzīties prom no Filipīnām.

Meteoroloģijas dienests iepriekš brīdināja, ka deviņās provincēs dienvidos un dienvidaustrumos no Manilas gaidāmi katastrofiski stipri vēji un spēcīgas lietavas.

Filipīnu avārijas dienesti sākotnēji ziņoja, ka taifūna dēļ evakuēties nācies aptuveni miljonam cilvēku, bet vēlāk precizēja informāciju, paziņojot, ka evakuējušies vairāk nekā 421 000 cilvēku.

Amatpersonas arī brīdināja, ka ļaunākajā scenārijā taifūns var skart 31 miljonu cilvēku.

Meteorologi sākotnēji prognozēja, ka taifūns skars arī Manilu, bet “Goni” mainīja virzienu un galvaspilsētu neskars.

Rītausmā “Goni” skāra Katanduanesas provinci, noraujot mājām jumtus un izgāžot kokus. Ar taifūnu saistītos negadījumos šajā provincē miris viens cilvēks, bet Albajas provincē – deviņi cilvēki.

Albajas provincē taifūns izraisījis plūdus, atstājis vairākus rajonus bez elektroapgādes un nodarījis citus postījumus. Trīs cilvēki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Gatavojoties taifūnam, Manilā uz 24 stundām tika slēgta starptautiskā lidosta un atcelti vairāk nekā 20 starptautiskie un iekšzemes reisi.

“Goni” ir spēcīgākais taifūns, kas skāris Filipīnas kopš “Haiyan”, kas 2013.gada novembrī laupīja dzīvību vairāk nekā 6300 cilvēkiem.