Filipīnās mudina bērnus ārstēt ar sērfošanas terapiju

Komentāri
Filipīnās mudina bērnus ārstēt ar sērfošanas terapiju
Foto: afu007/Flickr

Filipīnās kāda bezpeļņas organizācija mudina bērnus ar īpašām vajadzībām ārstēt ar sērfošanas terapijas palīdzību. Pētījumi liecina, ka sporta nodarbības ir lielisks veids, lai šie bērniņi labāk iekļautos sabiedrībā.

Sanhuanas mācību centra pasniedzēji Filipīnās bieži ved savus skolēnus uz pludmali. Viņi skaidro, ka šīs mācību stundas papildina esošās terapijas vismaz divos būtiskos veidos. Pirmkārt, jau pati atrašanās pludmalē un ūdenī māca bērniem kustību prasmes, turklāt jūras ūdenim un tā spiedienam ir arī nomierinošs efekts. Otrkārt, sports veicina sociālo integrāciju. Pētījumi rāda, ka sportiskās aktivitātes rada piederības sajūtu, un tajās ikviens, kurš ikdienā jūtas atšķirīgs, kļūst par daļu plašākas kopienas, un sabiedrība viņu daudz labāk pieņem. Šie apstākļi palielina arī jauno sportotāju pašapziņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filipīnu terapeitisko mācību centrā mācās 60 bērni, kas cieš no Dauna sindroma, uzmanības deficīta vai hiperaktivitātes sindroma.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl