FIB atjauno izmeklēšanu Hilarijas Klintones e-pastu lietā

1 komentārs
FIB atjauno izmeklēšanu Hilarijas Klintones e-pastu lietā
FOTO: LETA

Nepilnas divas nedēļas pirms ASV prezidenta vēlēšanām ASV Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) atjaunojis izmeklēšanu Hilarijas Klintones e-pastu lietā.

ASV prezidenta amata kandidāte Klintone cer, ka FIB iespējami drīz ieviesīs skaidrību, kāpēc lieta atjaunota. Bet viņas sāncensis Donalds Tramps paudis gandarījumu par šādu notikuma pavērsienu, kura dēļ var samazināties vēlētāju atbalsts Klintone.

Pie izmeklēšanas atjaunošanas Hilarijas Klintones e-pastu lietā novedusi cita FIB izmeklēšana saistībā ar aizdomām, ka bijušais demokrātu kongresmenis Entonijs Veiners sūtījis seksuāla rakstura ziņojumus 15 gadus vecai meitenei. Veineram konfiscētajās elektroniskajās ierīcēs uzietas e-pasta vēstules, kuras savulaik sūtītas Hilarijai Klintonei.

FIB tagad noskaidro, vai jaunuzietajos e-pastos bijusi slepena informācija.

Lieta saistīta ar laiku, kad Klintone bija valsts sekretāre un sarakstei izmantoja privātu, nevis oficiālu serveri, kas potenciāli varēja novest pie valsts noslēpuma nonākšanas atklātībā.

Klintone ir aicinājusi FIB nekavējoties paskaidrot, kāpēc viņas e-pastu lieta tiek izmeklēta no jauna.

Vasarā FIB secināja, ka nav pamata uzsākt Klintones kriminālvajāšanu, taču viņas rīcību – izmantot privātu serveri valsts noslēpumu saturošu vēstuļu sūtīšanai — nosauca par ļoti neuzmanīgu rīcību.

Tikmēr viņas sāncensis cīņā par prezidenta amatu Donalds Tramps ir pateicīgs, ka atjaunota izmeklēšana. Viņš cer, ka tā liks vēlētājiem apzināties, ka Klintone nekādā gadījumā nedrīkst nokļūt Baltajā namā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl