Fērgusonā nemiernieki sašauj policistus

Komentāri
Fērgusonā nemiernieki sašauj policistus
Foto: LETA

ASV Misūri štata Fērgusonas pilsētā no jauna atsākušies melnādaino iedzīvotāju protesti pret policiju. Demonstranti sāvuši uz likumsargiem, diviem trāpīts.

Protestētāji pie Fērgusonas policijas iecirkņa bija pulcējušies, lai paustu neapmierinātību ar to, kā policija, kurā pārsvarā strādā baltādainie, izturas pret melnādainajiem. Nesen atklātībā nonāca ASV Tieslietu ministrijas ziņojums, kurā konstatēts, ka municipālā tiesa un Fērgusonas policija sistemātiski vērsusies pret afroamerikāņiem.

Apšaude notika, kad protesta mītiņa dalībnieki sāka izklīst. Viens policists sašauts sejā, bet otrs plecā. “Ja godīgi – mēs vēl nezinām, kuri cilvēki atklāja uguni, taču viņi bija tajā pūlī, kas uzbruka ”, norāda apgabala policijas priekšnieks Džons Belmars.

Policijas vadība uzsver, ka uzbrucēji šāva ar mērķi nogalināt policistus, kas bija nosūtīti kārtības uzturēšanai demonstrācijas laikā. Fērgusonā notikuši jau vairāki protesti pret policistu brutalitāti. Tie aizsākās, kad kāds baltādains policists nogalināja neapbruņotu melno jaunieti.

Lasi vēl