Komentāri
Femen aktīvistes apmētā Beļģijas premjeru ar ceptiem kartupeļiem
FOTO: SCANPIX

Feministu organizācijas Femen aktīvistes pirmdien apmētājušas ar ceptiem kartupeļiem un nolaistījušas ar majonēzi Beļģijas premjerministru Šarlu Mišelu, tādējādi protestējot pret valdības taupības pasākumiem.

Premjeram uzsākot runu Namīrā valsts dienvidos, četras aktīvistes sāka skandēt: “Mišelu ārā! Taupību ārā!”

Sievietes bijušas maskās un, atšķirībā no ierastajām Femen akcijām, pilnībā apģērbtas, vēsta vietējie mediji.

Drošības dienestu pārstāvji sievietes nekavējoties savaldījuši, kamēr Mišels majonēzes notraipītajā žaketē smaidot noraudzījies šajā ainā.

Pēc tam viņš atsācis savu runu, atvainojoties, ka “smaržo pēc majonēzes”.

Jauneklīgā premjerministra vadītā koalīcija, kas nāca pie varas oktobrī, iecerējusi pacelt Beļģijā pensionēšanās vecumu līdz 67 gadiem, atteikties no ierastās automātiskās ikgadējās algu paaugstināšanas, kas kompensē dzīves dārdzības pieaugumu, un samazināt darbavietu skaitu publiskajā sektorā.

Valdības plāni jau izsaukuši plašus streikus un protesta akcijas. 6.novembrī Briseles ielās izgāja 100 000 cilvēku, demonstrācijai izvēršoties sadursmēs ar policiju, kurās 112 kārtības sargi guva ievainojumus.

Pārtikas izmantošana “politiskiem mērķiem” Beļģijā nav nekas neierasts.

Pēdējo gadu laikā starp ievērojamiem cilvēkiem, kas, apmeklējot Beļģiju, saņēmuši sejā torti, ir gan bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, gan uzņēmuma Microsoft dibinātājs Bils Geitss.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl