Komentāri
“Farss, joks un murgs” – tā britu prese dēvē kompromisu par valsts neizstāšanos no ES
Foto: AFP / LETA

Farss, joks vai pat murgs – tā britu presē raksturots Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona Briselē atbalstītais vienošanās projekts par valsts palikšanu Eiropas Savienības sastāvā. Tikmēr Eiropas amatpersonas paudušas cerību, ka  šo priekšlikumu varētu atbalstīt visu dalībvalstu līderi jau šomēnes gaidāmajā samitā.

Lielbritānijas un Eiropas Savienības attiecību reformu projekts, ko vakar prezentēja Eiropadome, palīdzēs sasniegt risinājumu, kas būs pieņemams visām dalībvalstīm, tai skaitā pašai Lielbritānijai – šādu pārliecību šodien, uzrunājot Eiropas Parlamentu, pauda bloka prezidējošās valsts Nīderlandes ārlietu ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

28 dalībvalstu bloka vadības iestādes un Lielbritānija aizvadītajā nedēļas nogalē sāka sarunas, meklējot britu premjeram Deividam Kameronam iespēju panākt, paša vārdiem sakot – “labāko iespējamo vienošanos”, kas ļautu Lielbritānijai palikt Eiropas savienības sastāvā un būtu pieņemama arī pārējām dalībvalstīm. Eiropas Komisijas prezidents šodien aicināja Eiropas parlamentu to atbalstīt.

Pat Polija, kas iepriekš neslēpa savus iebildumus pret Kamerona idejām attiecībā pret pabalstu ierobežošanu ārvalstniekiem, kas strādā Lielbritānijā, paudusi piesardzīgu optimismu par iespējamo vienošanos.

Tikmēr pārsvarā eiroskeptiskā britu prese šodien bija nesaudzīga un savos komentāros saplosīja valsts premjera atbalstīto kompromisu. Lielbritānijas populārākais laikraksts, miljardierim Rūpertam Mērdokam piederošais The Sun, to nosauca par smirdošu mēslu kaudzi.

Daudzi britu laikraksti, kas nereti atspoguļo savu īpašnieku labējos uzskatus, uzsvēra, ka premjeram nav izdevies atrisināt divus vēlētājiem svarīgākos tematus – migrāciju un varas grožu atgriešanu no Briseles uz Londonu. Pat centriskais biznesa izdevums Financial Times norādīja, ka premjeram nebūs viegli šo plānu pārdot parlamentāriešiem. Telekanāla Sky News veikta aptauja liecina, ka šovasar gaidāmajā referendumā gandrīz puse Lielbritānijas iedzīvotāju pēc Kamerona panāktās vienošanās būtu gatavi balsot pret valsts palikšanu Eiropas Savienībā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl