Fantastiski! Britu gaisa balonu piloti uzstādījuši jaunu pasaules rekordu

Komentāri
Fantastiski! Britu gaisa balonu piloti uzstādījuši jaunu pasaules rekordu
AP/SCANPIX

Pagājušās piektdienas rītā virs Lielbritānijas debesīm ap sešiem no rīta pacēlās 85 gaisa baloni. Nepilnu trīs stundu ilgā ceļojuma mērķis bija šķērsot pasaulē noslogotāko kuģa ceļu, piezemējoties Francijas pusē pie Kalē pilsētas.

Ceļojuma plānotājs bija gaisa balonu mārketinga kompānija “ekskluzīvie baloni”, kuras virsvadībā tika uzstādīts arī iepriekšējais rekords, kad 2011. gadā pāri Lamanšam vienlaicīgi pārlidoja 49 gaisa baloni.

Operācijas vadītājs Endrū Holijs atzīst, ka iespēja otro reizi lauzt pasaules rekordu bijusi pārāk kārdinoša un viņš šo iespēju vēlējies izmantot. Gaisa balona pilots stāsta, ka 20 gadu laikā viņš ir izlidojies pa visu pasauli. Tomēr, ja esot jāizvēlas mīļākais maršruts – tas ved pāri Lamanšam. Turklāt būt kopā ar tik daudz citiem baloniem šajā ceļojumā esot vienreizēja pieredze.

Pagaidām jauno panākumu Ginesa rekordu grāmata vēl nav atzinusi, bet tas, visticamāk, notiks pēc visu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas.

Paši rekorda uzstādītāji par savu veikumu ir sajūsmā. Visu ceļojuma laiku bija ideāli laika apstākļi un, tik lielam balonu skaitam paceļoties un nosēžoties, nenotika neviens incidents.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl