Komentāri
Facebook komentāru dēļ atkāpies Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi
FOTO: LETA

Pēc izglītības ministra apvainošanas sociālajā tīklā Facebook Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi svētdien atkāpies no amata. Jau vēstīts, ka Ligi, kurš pārstāv valdošo Reformu partiju, ceturtdien savā interneta vietnes Facebook lapā apvainoja Igaunijas izglītības ministru un sociāldemokrātu pārstāvi Jevgēņiju Osinovski, nosaucot viņu par imigranta dēlu no “rozā partijas”.

Pagājušo trešdien Igaunijas televīzijas kanāla ETV sarunu šovā Forum, pievēršoties emigrācijas problēmas jautājumam, Ligi pašreizējās ekonomiskās problēmās vainoja padomju okupāciju. Savukārt Osinovskis iebildis, ka to nedrīkst izmantot kā attaisnojumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ligi ceturtdienas rītā savā Facebook pauda pārliecību, ka Osinovska nostāja šajā jautājumā nav nekas vairāk kā sakņu trūkums un necieņa. “Viņš uzskata, ka vēsture sākas ar viņu un visos jautājumos turas pie vienas neglītas klišejas – iepriekšējā valdība bijusi tāda un šāda, bet tagad ir atnācis viņš. Pilnībā sajaucot, kas ir vara un kas ir valsts vaina,” uzsvēra Ligi.

“Nezināšana par to, kur mēs sākām, ir lielākais iemesls jaunu cilvēku aizbraukšanai. Ministram vajadzētu parādīt, ka ir vērts palikt šeit un pacensties, ka situācija ir redzami uzlabojusies (Somijā gan nav), bet viņš uzstāj, ka tā nav padomju varas vaina un viņš visu nokārtos. Viņam, imigranta dēlam no “rozā partijas”, jābūt ļoti uzmanīgam, taču viņš par to neiedomājas,” rakstīja Ligi.

Pēc pāris stundām gan Ligi par saviem vārdiem atvainojās: “Es atvainojos Jevgēņijam Osinovskim par šīs dienas komentāriem “Facebook”. Man nav nekādu problēmu ar viņa izcelsmi, tieši pretēji, es apbrīnoju viņa patriotismu un valodas prasmes.”

Kā norādīja Ligi, viņš tikai vēlējies pateikt, ka valstī ir jauna paaudze, kas skatās Somijas virzienā, it kā tā būtu ekonomikas paradīze. Viņiem arī jāatgādina, ka nepieciešams strādāt, lai sasniegtu labklājību.

Tomēr ministra komentāri izpelnījās plašu kritiku, un vairāki Igaunijas politiķi pieprasīja viņa atkāpšanos.

Svētdien preses konferencē Ligi paziņoja, ka pakļausies spiedienam un atkāpsies.

“Igaunija man ir daudz svarīgāka nekā ministra amats,” viņš piebilda.

Premjerministrs Tāvi Reivass pieņēma viņa atlūgumu un veltīja atzinīgus vārdus Ligi paveiktajam finanšu ministra amatā, sevišķi ekonomiskās krīzes gados.

Ligi ir pirmais Igaunijas ministrs, kas atkāpies sociālajos medijos izteiktu komentāru dēļ.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl