“Facebook” dzēsis Brazīlijas prezidenta video, kurā pausta dezinformācija par Covid‑19 vakcīnām

1 komentārs
“Facebook” dzēsis Brazīlijas prezidenta video, kurā pausta dezinformācija par Covid‑19 vakcīnām
REUTERS/SCANPIX

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru pirmdien nonāca jaunā konfliktā ar sociālajiem medijiem, kad “Facebook” dzēsa viņa videoierakstu, kurā pausts brīdinājums par it kā pastāvošu saistību starp Covid-19 vakcīnām un AIDS.

Video koplietošanas sociālā tīkla vietne “YouTube” ne vien bloķēja šo video, bet arī uz vienu nedēļu apturēja Bolsonaru dalību šajā vietnē.

“Mēs izņēmām video no Žaira Bolsonaru kanāla par to, ka bija pārkāpta mūsu politika par medicīnisku dezinformāciju, apgalvojot, ka vakcīnas nemazina risku inficēties ar šo slimību un ka tās izraisa citas infekcijas slimības,” paziņoja “YouTube”.

Bolsonaru šajā video atsaucās uz Lielbritānijas valdības “oficiāliem ziņojumiem”, kas gan ir atmaskoti kā neīsti. Viņš apgalvoja, ka saskaņā ar šiem ziņojumiem “cilvēki, kas pilnībā vakcinēti pret Covid-19, saslimst ar AIDS daudz straujāk, nekā bija gaidāms”.

“Es iesaku jums izlasīt šo rakstu,” viņš piebilda, gan nepasakot, kur iegūta šī informācija. “Es to negrasos lasīt šeit, jo negribu zaudēt savu “Facebook” video.”

“Facebook”, kas dzēsa šos Bolsonaru izteikumus svētdienas vakarā vai pirmdienas rītā, arī agrāk bija dzēsis viņa paziņojumus.

“Facebook” iepriekš bija konstatējis, ka Bolsonaru izplatījis dezinformāciju vai mudinājis cilvēkus pārkāpt sociālās distancēšanās politiku. Sociālā tīkla platforma tagad pirmoreiz dzēsa vienu no Bolsonaru iknedēļas uzrunām, kuras ir viņa komunikācijas stūrakmens.

Bolsonaru iepriekš bija pārkāpis arī “YouTube” standartus, un šīs vietnes uzņēmums tagad paziņoja, ka prezidents septiņas dienas nevarēs ievietot jaunus video vai uzstāties ar tiešraides paziņojumiem. Pārējie Bolsonaru videoieraksti šajā vietnē paliek pieejami.

Lielbritānijas valdība, ar kuru sazinājās ziņu aģentūra AFP, noliedza Bolsonaru minēto “oficiālo ziņojumu” eksistenci.

Brazīlijas Infekcijas slimību speciālistu biedrība paziņoja, ka nav nekādu pierādījumu par jebkādu saistību starp Covid-19 vakcīnām un AIDS.

Bolsonaru ir sacījis, ka neplāno vakcinēties pret Covid-19. Viņš agrāk bija pajokojis, ka šāda vakcīna var “pārvērst jūs par aligatoru”.

1 komentārs