“Facebook” datu skandālā iesaistītais uzņēmums “Cambridge Analytica” paziņo par darbības apturēšanu

Pievienot komentāru
“Facebook” datu skandālā iesaistītais uzņēmums “Cambridge Analytica” paziņo par darbības apturēšanu
Foto: AFP / LETA

Par kompānijas slēgšanu paziņojis Lielbritānijas mārketinga analīzes uzņēmums “Cambridge Analytica”, kas atrodas sociālā tīkla “Facebook” datu skandāla centrā. Zināms arī tas, ka uzņēmums Lielbritānijā un ASV ir iesniedzis pieteikumus par maksātnespēju.

Uzņēmuma vadība rakstveidā izplatītā paziņojumā vaino sociālo tīklu “Facebook”, norādot, ka nepatiesā apmelošana ir aizbaidījusi visus klientus, tāpēc uzņēmumam nav iespējams turpināt darbību. Tikmēr piesardzīgi uz šādu kompānijas soli raugās britu amatpersonas.

“Facebook” iesaistīts privāto datu aizsardzības skandālā pēc ziņām, ka Lielbritānijas datu analīzes firma “Cambridge Analytica” izmantojusi 87 miljonu ASV vēlētāju “Facebook” profilu informāciju bez viņu atļaujas.

Kā zināms, pirms 2016. gada ASV vēlēšanām britu kompānija “Cambridge Analytica” izstrādāja programmu, kas sociālajā tīklā “Facebook” tika pozicionēta kā “pētījumu lietotne, ko izmanto psihologi” un “Facebook” lietotājiem piedāvāja iespēju noteikt savu personības tipu. Programmā iegūtos datus apkopoja britu pētnieks Aleksandrs Kogans.

Šobrīd viņu vaino gan no amata atstādinātais uzņēmuma vadītājs Aleksandrs Niks, gan arī “Facebook”. Tikmēr pats pētnieks norāda, ka ir nepatiesi apmelots un nav zinājis, kādam mērķim viņa apkopotie dati tiks izmantoti.