“Facebook” atsakās informēt 530 miljonus lietotāju par datu noplūdi

0 Komentāru
“Facebook” atsakās informēt 530 miljonus lietotāju par datu noplūdi
REUTERS/SCANPIX

Sociālā tīkla uzņēmums “Facebook” ir paziņojis, ka tas neinformēs 530 miljonus lietotāju par datu noplūdi no viņu kontiem.

Izdevums “Business Insider” pagājušonedēļ pavēstīja, ka vairāk nekā 530 miljonu “Facebook” lietotāju dati, tostarp tāda informācija kā tālruņa numurs un dzimšanas datums, ir nopludināta un padarīta brīvi pieejama kādā publiskā datubāzē.

Šie dati tika iegūti, izmantojot nepilnību “Facebook” kontaktu sinhronizācijas sistēmā. Tas notika pirms 2019.gada, bet dati tika padarīti publiski pieejami nesen.

Kompānija kādā bloga paziņojumā pavēstīja, ka šī nepilnība tika novērsta 2019.gada septembrī.

“Ir svarīgi saprast, ka ļaunprātīgi aktori ieguva šos datus nevis ar ielaušanos mūsu sistēmās, bet savācot tos no mūsu platformas pirms 2019.gada septembra,” teikts šajā paziņojumā.

Šāda datu savākšana, bieži ar automatizētas programmatūras palīdzību, tiek veikta publiskas informācijas iegūšanai no interneta, un šī informācija var tikt izplatīta interneta forumos.

“Facebook” apliecināja, ka šī datu noplūde neietver finanšu informāciju, informāciju par personas veselību, un paroles.

Kompānija arī piebilda, ka nopludinātie dati nav tādi, kurus lietotāji varētu mainīt, tāpēc tā neuzskata viņu informēšanu par nepieciešamu.

Lasi vēl:
0 Komentāru