EXPO atklāšanu Milānā aizēno grautiņi

Komentāri
EXPO atklāšanu Milānā aizēno grautiņi
Foto: LETA

Itālijas policija Milānā piektdien bija spiesta izmantot asaru gāzi, lai izklīdinātu vardarbīgos demonstrantus, kas izgāja ielās, protestējot pret starptautiskās izstādes EXPO atklāšanu.

Milānas centru pārklāja biezi dūmu mākoņi, kas cēlās no protestētāju aizdedzinātajām automašīnām, bet ielas nosedza veikalu un banku izdauzīto skatlogu lauskas. Tikmēr grautiņu dalībnieki apmētāja policistus ar akmeņiem un tā dēvētajiem Molotova kokteiļiem.

Nekārtības sākās pēc izstādes atklāšanas, kuras laikā premjerministrs Mateo Renci pauda cerību, ka EXPO sniegs Itālijai iespēju atdzīvināt savu stagnējošo ekonomiku.

Tomēr EXPO atklāšana kalpoja par iemeslu savu dusmu izrādīšanai dažādiem, pamatā kresi noskaņotiem grupējumiem, sākot ar antiglobalizācijas aktīvistiem un vides aizstāvjiem un beidzot ar studentu organizācijām un taupības pasākumu pretiniekiem. Tikmēr varasiestādes kārtības uzturēšanai Milānā iesaistījušas tūkstošiem policistu.

Sadursmēs ar grautiņu dalībniekiem 11 policisti guvuši vieglus ievainojumus. Policija aizturējusi vairākus nekārtību dalībniekus, taču grautiņu nodarīto zaudējumu apmērs pagaidām nav aprēķināts.

Šobrīd uz EXPO jau pārdoti desmit miljoni biļešu, taču amatpersonas cer, ka kopumā Pasaules izstādi apmeklēs 20 miljoni interesentu un, ka kopējie ieņēmumi pārsniegs desmit miljardus eiro, pusi no kuriem nesīs tūristi no ārvalstīm, kas EXPO dēļ apmeklēs Milānu.

Tomēr Renci galvenais politiskais pretinieks – Ziemeļu līgas līderis Mateo Silvīni – jau pieprasījis iekšlietu ministra Andželīno Alfāno demisiju. “Renci un Alfāno, vai Jūs maksāsiet par pilsoņiem nodarītajiem zaudējumiem,” retoriski vaicāts Silvīni izplatītajā paziņojumā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl