Evakuētas afgāņu meitenes mājputns speciālā glābšanas procedūrā atrod jaunu mājvietu

0 Komentāru
Evakuētas afgāņu meitenes mājputns speciālā glābšanas procedūrā atrod jaunu mājvietu
TASS/SCANPIX

Kādai afgāņu meitenei, kura pēc talibu pārņemšanas tika evakuēta no Kabulas, piederošs strazdu dzimtas putns ir atradis jaunas mājas pie Francijas vēstnieka Abū Dabī, vēsta “BBC”.

Ksavjērs Čatels uzņēma mazo putnu vārdā Džudži, pēc tam, kad meitenei tika liegts to nogādāt lidojumā no Apvienotajiem Arābu Emirātiem uz Franciju.

Putns tagad dzīvo vēstnieka rezidencē, un pēc vairāku dienu apmācības pat iemācījies franciski pateikt “sveiki” [franču val. “bonjour”].

Čatels ir apsolījis kādu dienu putnu atkal nogādāt atpakaļ pie tā īstenās saimnieces.

Laikā no 14. augusta, dienu pirms talibu kaujinieki pārņēma kontroli pār Kabulu, līdz 30. augustam, kad pēdējie ASV spēki atkāpās no valsts, no Afganistānas tika izvesti vairāk nekā 120 000 cilvēku.

Francijas evakuācijas lidojumos devās aptuveni 2600 riska afgāņu.

“Meitene ieradās kādā no gaisa spēku bāzēm nogurusi, bet nebija aizmirsusi līdzi paņemt savu neparasto putnu. Viņa visu ceļu bija cīnījusies par iespēju sev līdzi ņemt dārgo mīluli.

Putns nevarēja iekļūt lidmašīnā kopā ar savu saimnieci sanitāru iemeslu dēļ. “Viņa klusi raudāja. Es biju aizkustināts. Es apsolīju parūpēties par putnu savā rezidencē, pabarot to. Viņa var jebkurā brīdī viņu apciemot,” viņš saka, solot, ja kādu dienu varēs, personīgi nogādās putnu pie tā saimnieces.

Čatels putnam nopirka būrīti, pabaroja to un no rītiem iznesa laikā, lai viņš varētu satikt citus putnus. Džudži galu galā “atslāba” un sāka stāstīt noslēpumainas lietas mājas iedzīvotājiem nesaprotamā valodā.

Zinot, ka attiecīgie putni ir slaveni ar spēju atdarināt cilvēku runu, vēstnieks mēģināja dziedonim iemācīt viņam franču valodu. Taču putns esot izrādījis nepatiku pret vīriešiem, saraucot uzacis un dusmīgi paskatoties un nama tēvu. “Turpināju bezcerīgi izmēģināt savu ikdienas “sveiki”, bet viņš noteikti neklausījās. Vai vismaz tā es domāju. Līdz kādu dienu Francijas rezidences menedžere man atsūtīja ierakstu ar putna atkārototo frāzi, kas man gāja tieši pie sirds,” viņš stāsta.

Čatels sacīja, ka putna īpašniece bija, kas ar vēstnieku sazinājās no Parīzes, bija ļoti priecīga redzēt, kā viņas putnu aprūpē.

“Alia, tavs putns ir kļuvis par vēstniecības talismanu, bet viņš ir tevis dēļ, un, ja varēšu, kādu dienu es viņu personīgi paņemšu pie tevis,” sacīja Šatela kungs.

0 Komentāru