Espers: ASV 2. kavalērijas pulks varētu palikt Austrumeiropā

0 Komentāru
Espers: ASV 2. kavalērijas pulks varētu palikt Austrumeiropā
EMS/SCANPIX

ASV 2. kavalērijas pulks, kura vairāk nekā 4500 karavīrus bija plānots atsaukt no Vācijas uz ASV, varētu palikt Austrumeiropā, otrdien paziņojis ASV aizsardzības ministrs Marks Espers.

Espers pavēstīja, ka, Amerikas Savienotajam Valstīm gatavojot gandrīz 12 000 karavīru izvešanas no Vācijas, ir noslēgtas vienošanās vai ir tuvu vienošanos noslēgšana ar vairākām Austrumeiropas valstīm par ASV karavīru uzņemšanu rotācijas kārtībā.

Espers jūlijā paziņoja, ka ASV 2. kavalērijas pulks – kas pašreiz ir vienīgā brigādes izmēra ASV sauszemes spēku kaujas grupa, kas pastāvīgi bāzēta Eiropā, – tiks pārvietota atpakaļ uz ASV.

Ministrs otrdien uzrunā domnīcā “Atlantijas padome” (“The Atlantic Council”) norādīja, ka kopš paziņojuma jūlijā, vienošanās ar Poliju par sadarbību aizsardzības jomā, sarunām ar Rumāniju un Bulgāriju un saziņas ar Baltijas valstīm radusies reāla iespēja paturēt ASV 2. kavalērijas pulku kādās no šīm valstīm.

Lai gan sākotnējais plāns paredzēja pulka un aptuveni 2000 citu ASV karavīru atgriešanos ASV, Espers norādīja, ka viņš strādās arī pie tā, lai izvietotu karavīrus tuvāk Krievijas robežām un radītu lielāku drošības sajūtu sabiedrotajiem, kas atrodas vistuvāk Krievijai.

“Mums jāpavirzās nedaudz tālāk uz austrumiem, jo tas ļaus mums tikt galā ar laika un distances problēmām (..) gadījumā, ja notiktu kaut kāda veida tiešām agresīva rīcība no krievu puses,” uzsvēra Espers.

0 Komentāru