ES vēlas izveidot viena miljarda fondu Āfrikas nabadzības mazināšanai

3 komentāri
ES vēlas izveidot viena miljarda fondu Āfrikas nabadzības mazināšanai
FOTO: LETA

Maltā pulcējas Eiropas valstu pārstāvji, lai neformālā gaisotnē spriestu par bēgļu krīzes risinājumiem un palīdzības sniegšanu Āfrikas valstīm. Tikmēr Eiropā situācija kļūst arvien saspringtāka, robežkontroli atjaunojusi Zviedrija.

Eiropas Padomes neformālā sanāksme Maltas galvaspilsētā Valletā notiek pēc organizācijas priekšsēdētāja Donalda Tuska aicinājuma kopīgi meklēt risinājumus migrācijas krīzei. Latviju pārstāv Laimdota Straujuma un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Sarunu galvenie temati bija par ES sadarbības stiprināšana ar trešajām valstīm, tostarp Turciju. Tika runāts par patvēruma meklētāju pārcelšanas uz citām bloka valstīm īstenošanu un par tā saukto “karsto punktu” izveidi Grieķijā un Itālijā, kā arī par atbalstu Āfrikas reģionam.

Apspriedē nolemts izveidot viena miljarda dolāru lielu Eiropas fondu Āfrikas nabadzības mazināšanai.

Tikmēr Āfrikas valstu līderi plānu kritizē, arī Eiropas līderu starpā pilnīgas vienotības par plāna īstenošanu nav.

Bēgļu krīzes dēļ robežkontroli uz 10 dienām atjaunojusi Zviedrija, kas ir daudzu bēgļu iecerētais galamērķis.

Pret bēgļiem tik ļoti liberālās valsts bažīgais žests radījis plašu ažiotāžu. Amatpersonas atzīst, ka līdz ar milzīgo bēgļu pieplūdumu, pastāv draudi sabiedriskajai kārtībai. Zviedrijā konstatēts lielākais bēgļu pieplūdums uz vienu iedzīvotāju Eiropā.

Skaties video!

3 komentāri