3 komentāri

Maltā pulcējas Eiropas valstu pārstāvji, lai neformālā gaisotnē spriestu par bēgļu krīzes risinājumiem un palīdzības sniegšanu Āfrikas valstīm. Tikmēr Eiropā situācija kļūst arvien saspringtāka, robežkontroli atjaunojusi Zviedrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Padomes neformālā sanāksme Maltas galvaspilsētā Valletā notiek pēc organizācijas priekšsēdētāja Donalda Tuska aicinājuma kopīgi meklēt risinājumus migrācijas krīzei. Latviju pārstāv Laimdota Straujuma un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Sarunu galvenie temati bija par ES sadarbības stiprināšana ar trešajām valstīm, tostarp Turciju. Tika runāts par patvēruma meklētāju pārcelšanas uz citām bloka valstīm īstenošanu un par tā saukto “karsto punktu” izveidi Grieķijā un Itālijā, kā arī par atbalstu Āfrikas reģionam.

Apspriedē nolemts izveidot viena miljarda dolāru lielu Eiropas fondu Āfrikas nabadzības mazināšanai.

Tikmēr Āfrikas valstu līderi plānu kritizē, arī Eiropas līderu starpā pilnīgas vienotības par plāna īstenošanu nav.

Bēgļu krīzes dēļ robežkontroli uz 10 dienām atjaunojusi Zviedrija, kas ir daudzu bēgļu iecerētais galamērķis.

Pret bēgļiem tik ļoti liberālās valsts bažīgais žests radījis plašu ažiotāžu. Amatpersonas atzīst, ka līdz ar milzīgo bēgļu pieplūdumu, pastāv draudi sabiedriskajai kārtībai. Zviedrijā konstatēts lielākais bēgļu pieplūdums uz vienu iedzīvotāju Eiropā.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Jana
 • Jānis Lulle
  0 0 0

  Jānis Lulle

  Bijušie kolonizatori naudu Āfrikā iegrūž jau gadu desmitiem ilgi un šīs valstis bagātākas nekļūst. Arī dzimstība nav problēmas cēlonis, bet gan nemitīgie konflikti dažādās Āfrikas valstīs. Tādēļ nauda aiziet nevis ekonomikai, bet ieročiem.
 • virgo
  0 0 0

  virgo

  Visas problēmas nevar atrisināt tikai ar naudu. Viena no Āfrikas galvenajām problēmām ir pārāk liela dzimstība. Šo dzimstību ir jāierobežo.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl