ES valstu veselības ministri lemj par Ebolas vīrusa ierobežošanu

Komentāri
ES valstu veselības ministri lemj par Ebolas vīrusa ierobežošanu
FOTO: LETA

Pasaules Veselības organizācija ir centusies mazināt bažas par Ebolas vīrusa izplatību Rietumvalstīs, ņemot vērā labi attīstītās veselības aprūpes sistēmas. Par koordinētu rīcību vīrusa ierobežošanai šodien lemj Eiropas Savienības veselības ministri Briselē.

Sanāksmē pārrunāta nepieciešamība stiprināt no vīrusa skartajām Āfrikas valstīm izlidojošo personu veselības pārbaudes (skrīningu) lidostās, nodrošināt ceļotājus ar nepieciešamo informāciju par Ebolas vīrusu, par simptomiem un nepieciešamo rīcību, ja ir aizdomas par saslimšanu pēc lidojuma.

Tāpat tika izteikti aicinājumi nodrošināt ciešāku ES koordināciju informācijas apmaiņai par dalībvalstīs īstenotajiem pasākumiem, par personām un transporta vienībām, kas ieceļojuši no skartajām valstīm ES un par labo praksi Ebolas ārstēšanai.

Sanāksmē tika apspriesti arī jautājumi par iespējām nodrošināt koordinētu medicīnisko evakuāciju ES ārstniecības personām, kas strādā vīrusa skartajās Āfrikas valstīs. Tāpat Eiropas Komisija apņēmās strādāt, lai izveidotu kopējus protokolus un procedūras Ebolas apkarošanai, piemēram, pasažieru anketēšanai un inficētu personu izsekojamībai.

Jau ziņots, ka Ebolas vīrusslimība ir reti sastopama īpaši bīstama infekcijas slimība, kas šobrīd ir uzliesmojusi Rietumāfrikā: Gvinejā, Libērijā, Sjerraleonē un Nigērijā. Pasaules Veselības organizācija Ebolas vīrusa izplatīšanās risku Eiropas reģionā, tostarp arī Latvijā, vērtē kā zemu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl