ES valstīs pēdējos mēnešos strauji audzis tūristu skaits, īpaši no ASV

Pievienot komentāru
ES valstīs pēdējos mēnešos strauji audzis tūristu skaits, īpaši no ASV
FOTO: SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) valstīs pēdējos mēnešos strauji audzis tūristu skaits, īpaši no ASV. Eiropa kļuvusi par pievilcīgu galamērķi vēl jo vairāk tādēļ, ka ASV dolārs ir kļuvis gandrīz tik pat vērtīgs kā eiro, kas nozīmē, ka amerikāņi Eiropā var atļauties tērēt un pirkt vairāk nekā līdz šim.  Tūrisma biznesam  šī situācija ir ļoti izdevīga. 

Eiro vērtības straujais kritums padara šo kontinentu daudz lētāku ārvalstu tūristiem. To īpaši novērtējuši amerikāņi, kuru nacionālā valūta dolārs nu ir gandrīz vienādā vērtībā ar eiro. Salīdzinot ar šo pašu laika posmu pērn, amerikāņu tūristiem ASV dolāra stiprums Eiropā nodrošina apmēram 25% atlaidi gan precēm, gan pakalpojumiem, to viņi steidz arī izmantot- dodoties atvaļinājumos uz populārākajiem tūrisma galamērķiem Eiropā, piemēram, Parīzi.

Parīzi ik gadu apmeklē ap 10 miljoniem amerikāņu, šogad iecerēts uz šejieni atvilināt par pāris miljoniem tūristu vairāk.

Arī Roma ir teju pārpludināta ar tūristiem no ASV. Itālijas galvaspilsētā,  arī līdz šim bijusi amerikāņu iecienīta, taču šogad tūristu skaits no štatiem palielinājies pat par 7% salīdzinājumā ar pērno gadu.

Grieķijai, kura nonākusi neapskaužamā finansiālajā stāvoklī, tūristu pieplūdums ir bijis vajadzīgs kā ūdens.