Komentāri
ES uzslavē ASV Senāta ziņojumu par ieslodzīto spīdzināšanu
FOTO: LETA

Eiropas Savienība (ES) trešdien paziņojusi, ka ASV Senāta ziņojums par Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) īstenoto nežēlīgo un neefektīvo nopratināšanu pret personām, kas tika turētas aizdomās par terorismu, ir pozitīvs solis, atzīstot programmas nepilnības.

“Ziņojums raisa svarīgu jautājumu par cilvēktiesību pārkāpumiem, ko īstenojušas ASV varasiestādes,” paziņoja Eiropas Komisijas (EK) pārstāve Ketrīna Reja. “Ziņojums ir pozitīvs solis, lai publiski un kritiski konfrontētu Centrālās izlūkošanas pārvaldes aizturēšanas un nopratināšanas programmu.”

Reja piebilda, ka ES “nosoda visa veida spīdzināšanu un necienīgu izturēšanos jebkādos apstākļos, tostarp pretterorisma ietvaros.”

Tomēr viņa norādīja, ka nevar komentēt iepriekš izskanējušās apsūdzības, ka atsevišķas ES dalībvalstis ir iesaistītas CIP globālajā pretterorisma tīklā, tostarp slepenā aizdomās turamo nodošanā nopratināšanai ASV drošības spēkiem.

Vaicāta par Polijas, Rumānijas un citu iesaistīto valstu lomu, Reja norādīja, ka ASV ziņojumā nav minētas trešās valstis un viņa nevarot to komentēt.

Arī ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni trešdien, ANO cilvēktiesību dienā, aicināja visā pasaulē pārtraukt spīdzināšanu.

ASV Senāta ziņojumam Mogerīni nepievērsās, taču norādīja, ka par spīti ANO rezolūcijai pret spīdzināšanu, kas pieņemta pirms 30 gadiem, “spīdzināšana vēl joprojām ir plaši izplatīta visā pasaulē.”

Ziņojumā minēts, ka CIP maldinājis Balto namu un ASV Kongresu par šīs programmas ar nežēlīgām nopratināšanas metodēm efektivitāti.

Tāpat tajā norādīts, ka ieslodzīto iebiedēšanai un pazemošanai izmantotas tādas metodes kā, piemēram, “krievu rulete”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl