ES un Turcijas vienošanās nonākusi strupceļā! Turcija draud atvērt robežas bēgļiem

Pievienot komentāru
ES un Turcijas vienošanās nonākusi strupceļā! Turcija draud atvērt robežas bēgļiem
FOTO: LETA

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, reaģējot uz Eiropas Parlamenta (EP) deputātu paziņojumu par vēlmi uz laiku iesaldēt sarunas ar Turciju par tās pievienošanos Eiropas Savienībai (ES), piedraudējis atvērt robežas nelegālo imigrantu plūsmai uz Eiropu.

“Ieklausieties manī! Ja jūs iesiet kaut nedaudz tālāk, robežas tiks atvērtas. Paturiet to prātā!” paziņojis Erdogans.

Jau vēstījām, ka ceturtdien atbalstītajā rezolūcijā EP deputāti norāda, ka jebkurā gadījumā Turcijai jāpaliek cieši saistītai ar ES. Viņi arī apņemas pārskatīt savu nostāju, kad ”nesamērīgie, represīvie pasākumi”, kas pieņemti ārkārtas stāvokļa laikā Turcijā, tiks atcelti.

Sarunu pagaidu apturēšana nozīmētu, ka pašreizējās sarunas tiek iesaldētas, netiek atvērtas jaunas sarunu sadaļas un netiek īstenotas nekādas jaunas iniciatīvas saistībā ar Turcijas ES sarunu programmu.

Sarkanā līnija, kuru nedrīkst šķērsot, – nāvessods

Ja Turcijas valdība atjauno nāvessodu, tas novestu pie tā, ka pievienošanās process būtu oficiāli jāaptur, norāda EP deputāti, papildinot, ka ”nāvessoda vienprātīga noraidīšana ir būtisks Eiropas Savienības elements”.

EP deputāti stingri nosoda Turcijas valdības pieņemtos ”nesamērīgos represīvos pasākumus” pēc 2016. gada jūlijā notikušā puča mēģinājuma. Tie ”pārkāpj pamattiesības un pamatbrīvības, kas ir aizsargātas ar Turcijas konstitūciju,” norāda deputāti.

ES un Turcijas attiecības īpaši saasinājušās pēdējo četru mēnešu laikā, Ankarai pēc 15. jūlija apvērsuma mēģinājuma izvēršot represijas pret puča atbalstītājiem un valdības oponentiem.

Tūkstošiem cilvēku apcietināti un atbrīvoti no darba armijā, tiesās, policijā un izglītības sistēmā.

Lasi vēl