ES tiesa piemēro Polijai sodanaudu par ogļraktuvju neslēgšanu

8 komentāri
ES tiesa piemēro Polijai sodanaudu par ogļraktuvju neslēgšanu
REUTERS/SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) tiesa pirmdien nolēmusi, ka Polijai jāmaksā Briselei 500 000 eiro dienā liela sodanauda par ogļraktuvju “KWB Turów” neslēgšanu.

ES tiesas maijā nolēma, ka Polijai jāaptur ogļraktuvju “KWB Turów” darbība. Tiesā ar sūdzību vērsās Čehija, apgalvojot, ka raktuvēm ir negatīva ietekme uz vidi pierobežas reģionā, kur iedzīvotāji sūdzas par ūdens trūkumu, troksni un putekļiem.

Taču Polija neapturēja raktuvju darbību, apgalvojot, ka tādējādi pārtrūks elektroapgāde diviem miljoniem mājsaimniecību, un uzstāja, ka tiesas rīcībā nav bijusi visa informācija par situāciju.

Jūnijā Čehija lūdza ES tiesu piemērot Polijai piecu miljonu eiro lielu sodanaudu par katru dienu, kurā raktuves turpina darbu, ignorējot ES tiesas lēmumu.

“KWB Turów” raktuves, kas darbojas kopš 1904.gada, nodrošina ogles galvenokārt vietējai spēkstacijai.

Polijas lielākā enerģētikas kompānija PGE, kam pieder gan raktuves, gan spēkstacija, plāno iegūt ogles šajās raktuvēs līdz 2044. gadam. Raktuvēs strādā aptuveni 4000 cilvēku.

Kompānija vēlas arī paplašināt raktuves no 25 līdz 30 kvadrātkilometriem un iegūt ogles līdz pat 330 metru dziļumā.

Polija 80% no elektroenerģijas iegūst no oglēm, bet ir solījusi attīstīt zaļās enerģijas avotus un līdz 2049. gadam slēgt visas ogļu raktuves.

8 komentāri