ES satraukta par nāvējošā Ebolas vīrusa izplatību

Komentāri
ES satraukta par nāvējošā Ebolas vīrusa izplatību
FOTO: LETA

Eiropas Savienības dalībvalstis satrauktas par bīstamā Ebolas vīrusa izplatību Rietumāfrikā. Tur piedzīvots šīs slimības uzliesmojums, kā dēļ jau miruši simtiem cilvēku.

Šobrīd Rietumāfrikā novērots lielākais šī vīrusa uzliesmojums. Dažu mēnešu laikā inficējušies 1200 cilvēki un vairāk nekā puse no viņiem jau miruši. Tas radījis pamatīgu satraukumu Eiropas Savienībā  darbojas medicīniskā brīdinājuma sistēma, kas ātri varētu novērst slimības izplatību dalībvalstīs. Eiropas Savienība neizslēdz iespēju, ka no Rietumāfrikas vīruss varētu nonākt Eiropas teritorijā, taču Eiropas Savienība ir nodrošinājusies ar aprīkojumu un gatava novērst Ebolas vīrusa izplatīšanos

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par bīstamību ir informēts arī Slimību profilakses un kontroles centrs. Visām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir specializētas slimnīcas un ārstēšanas procedūras. Arī Latvijā ir infektoloģijas centrs, kur būtu iespējams uzņemt šādus slimniekus.

Tiek uzskatīts, ka Ebolas vīrusu, kas pirmo reizi parādījās 1976.gadā, izplata pārtikā izmantoti zvēri, visvairāk tieši sikspārņi.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl