Komentāri
ES piesardzīgi vērtē aicinājumu Ukrainā ieviest ANO miera uzturētājus
FOTO: SCANPIX

Eiropa piesardzīgi reaģējusi uz Ukrainas prezidenta Petro Porošenko aicinājumu ievest valsts austrumos ANO atbalstītu policijas misiju no Eiropas Savienības, kas uzraudzītu pamiera ievērošanu. Tikmēr pēc vakardienas sakāves Debaļcevē Ukrainas spēki ziņo par jaunām apšaudēm, kas nopietni apdraud pagājušonedēļ Minskā noslēgto pamiera vienošanos.

Ukrainas austrumos šodien turpinājās kaujas, par spīti Eiropas pūlēm atdzīvināt pamieru. Tomēr Rietumvalstis nedomā atkāpties no pagājušonedēļ Minskā panāktās vienošanās, neraugoties uz faktu, ka prokrieviskie separātisti to ignorēja, piespiežot Ukrainas valdības spēkus pamest stratēģiski svarīgo Debaļceves pilsētu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpēc Eiropas Savienības amatpersonas piesardzīgi reaģējušas uz Ukrainas prezidenta Petro Porošenko vakar izskanējušo aicinājumu ievest Ukrainas austrumos ANO miera uzturētājus vai policijas misiju no Eiropas Savienības.

Vakar piedzīvotā sakāve bija viena no smagākajām, ko Ukrainas spēki piedzīvojuši 10 mēnešus ilgajā karā, kas kopumā jau prasījis vairāk nekā 5000 cilvēku dzīvības. Paši Ukrainas spēku karavīri atzīst, ka Debaļcevas zaudēšana atgādina sakāvi pērn augustā, kad separātistiem tika atdota vēl viena stratēģiski svarīga pilsēta – Ilovaiska.

Tiek ziņots, ka arī šodien Debaļceves apkārtnē dārd artilērijas zalves, taču ar mazāku intensitāti, nekā vakar. Eiropas un ASV amatpersonas ir paudušas cerību, ka tagad pamiera vienošanās beidzot var tikt īstenota, jo separātisti, kas cīnās par teritoriju, ko Kremlis sauc par Jaunkrieviju, ir izpildījuši savu mērķi un ieguvuši Debaļcevu, kas atrodas uz dzelzceļa maģistrāles starp Luhansku un Doņecku.

Tomēr jau pēcpusdienā pienāca ziņas par apšaudēm Doņeckas apkārtnē, kā arī uzbrukumiem valdības spēku pozīcijām netālu no Azovas jūras piekrastes pilsētas Mariupoles, kur novērota paaugstināta separātistu aktivitāte.

Ukraina pieļauj, ka separātisti gatavojas jaunai ofensīvai, nolūkā izveidot sauszemes koridoru starp Krieviju un Krimu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl