Komentāri
ES pieprasa Krievijai uzņemties atbildību par karu Ukrainā
(Foto: LETA)

Eiropas Savienība (ES) pieprasījusi, lai Krievija pilnībā uzņemtos atbildību par karadarbības izbeigšanu Ukrainas austrumos.

Laika Austrumukrainā kļūst arvien mazāk, jo cīņu eskalācija prasījusi jau pārāk daudz upuru civilpersonu, kā arī militārpersonu vidū, teikts ES augstākās ārlietu pārstāves Federikas Mogerīni izplatītajā paziņojumā. “Tiem, kas atbildīgi par neseno eskalāciju, tagad jāapliecina, ka viņi izturas nopietni pret savām saistībām panākt politisku risinājumu,” piebildusi Mogerīni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Īpaši mēs aicinām Krieviju pilnībā uzņemties tās atbildību. Publiski paziņojumi, kas izkropļo realitāti notikumu vietā, naida kurināšana un turpmāka vardarbība nenovedīs pie tik vajadzīgās deeskalācijas,” uzsvērusi ES augstākā ārlietu pārstāve.

Viņa pieprasījusi pilnībā īstenot septembrī panākto Minskas pamiera vienošanos, kas paredz visu nelikumīgo bruņoto formējumu un bruņojuma izvešanu no Ukrainas teritorijas, kā arī Krievijas un Ukrainas robežas slēgšanu.

Tomēr savā paziņojumā Mogerīni nav neko minējusi par iespējamu ES sankciju pastiprināšanu, reaģējot uz pēdējās nedēļas notikumiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl