ES pauž atbalstu ASV, Francijas un Lielbritānijas uzbrukumiem Sīrijai

1 komentārs
ES pauž atbalstu ASV, Francijas un Lielbritānijas uzbrukumiem Sīrijai
Foto: AP / LETA

Aizvien nerimst diskusijas par ASV, Francijas un Lielbritānijas īstenoto raķešu triecienu pret militārajiem objektiem Sīrijā. Eiropas Savienības Ārlietu ministri pirmdien vienojušies par kopīgu pozīciju, ka šo rīcību atbalsta.

Tikmēr ASV pirmdien paziņojušas, ka pret Krieviju kā pret Asada režīma galveno sabiedroto tiks ieviestas vēl jaunas ekonomiskās sankcijas.

Pirms 10 dienām notikušais ķīmiskais uzbrukums Damaskas pievārtē, ko veica Bašara al Asada režīma spēki, kā arī tam sekojošais ASV, Lielbritānijas un Francijas atbildes trieciens, bija ES ārlietu ministru tikšanās galvenais dienaskārtības jautājums. Amatpersonas, kas pulcējās Luksemburgā, bija vienisprātis, ka demokrātiskajai pasaulei uz ķīmisko ieroču lietošanu bija jāreaģē.

Boriss Džonsons
Lielbritānijas ārlietu ministrs

Tas nebija mēģinājums mainīt kara gaitu vai mainīt Bašara al Asada režīmu. Baidos, ka šis briesmīgais Sīrijas karš vēl turpināsies. Tomēr pasaule pateica, ka saistībā ar ķīmisko ieroču lietošanu mērs ir pilns. Bija laiks Bašaram al Asadam pateikt “nē”, un mēs rīkojāmies pareizi.

Vienlaikus Brisele uzsver nepieciešamību atsākt sarunas par politisku risinājumu konfliktam, aicina ievērot pamieru un uzstāj uz miera sarunām.

Federika Mogerīni
ES Augstā ārlietu ministre

Mēs vienmēr esam bijuši tie, kas – gan patstāvīgi, gan kopā ar Apvienoto Nāciju Organizāciju – esam centušies panākt jēgpilnas miera sarunas. Bet Sīrijas režīms tajās nav vēlējies iesaistīties. Tāpēc mēs aicinām Krieviju un Irānu izmantot savu ietekmi Damaskā, lai šādas jēgpilnas sarunas Ženēvā varētu sākt.

Amerikas Savienotās Valstis paziņojušas, ka saistībā ar ķīmisko uzbrukumu noteiks jaunas ekonomiskas sankcijas pret Sīrijas sabiedroto – Krieviju. Maskava gan sola atbildi parādā nepalikt.

Vjačelavs Volodins
Krievijas Valsts domes priekšsēdētājs

Atbildes sankcijas skars ASV tabakas, alkohola un lauksaimniecības produktus, kā arī tehnoloģisko iekārtu eksportu uz Krieviju. Vienlaikus plānots noteikt ierobežojumus reto metālu pārdošanu klientiem ASV.

Sīrija un Krievija uzsver, ka ķīmisks uzbrukums nav ticis veikts, ka vēstis par to izplatījuši nemiernieki, lai izprovocētu Rietumu uzbrukumus.

TOP komentāri

  • Māris Krievs
    0 0 0

    Māris Krievs

    Pats personīgi nēesu nekādu atbalstu devis.Tieši un skaidri , ir saistīts ar cilvēku prasībām.!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl