Komentāri
“Es patiesi jūtu līdzi cilvēkiem no Kīzu reģiona, tur valda postaža” – Floridas gubernators pēc “Irmas” viesošanās

Vairākās vietās Floridas štatā iedzīvotājiem beidzot ļauts atgriezties mājup pēc postošās viesuļvētras ”Irma”. Tomēr daudzi saskaras ar skarbo realitāti – viņu mājas ir vai nu pilnībā iznīcinātas, vai arī plūdi tās pārvērtuši līdz nepazīšanai. 

”Irma” ārkārtīgi lielus postījumus nodarījusi gan valstu piekrastēm, gan to budžetiem. Vairāk nekā puse Floridas māju joprojām ir bez elektrības. Amerikas Savienotajās Valstīs vētra prasījusi vismaz 10 cilvēku dzīvības, Karību salās miruši 37 cilvēki.

Ceturtā daļa māju Floridas Kīzas salu strēlē ir izpostītas. Vētras priekšvakarā vairāki tūkstoši cilvēku no šā reģiona atteicās evakuēties, norādot, ka labāk paliks savās mājās, nevis neziņā ārpus tām.

”Irma” pārspējusi vairākus rekordus – ilguma un stipruma ziņā. Tomēr nav piepildījies pats sliktākais scenārijs, kam gatavojās Floridas amatpersonas. Floridas štata senators Marko Rubio no lidmašīnas šodien apskatīja kādā stāvoklī atstātas mazās saliņas.

Marko Rubio
Floridas štata senators

Nevēlos to teikt, šis viss, protams, ir traģiski, taču varēja būt daudz ļaunāk, te varēja notikt katastrofa. Mums priekšā daudz darba un paies ilgs laiks, līdz šeit dzīve atkal atgriezīsies ierastajās sliedēs.

Tur vēl vairākas dienas strādās glābšanas dienesti, lai pārliecinātos, ka cilvēkiem ir droši atgriezties mājās. Ceļi ir bloķēti un piekļuve salām liegta – šādiem ierobežojumiem gan ir daudzi pretinieki, kuri vēlas apskatīt savu dzīvesvietu stāvokli.

Floridas gubernators atzīst, ka atjaunošanas process ilgs gadiem, tomēr pagaidām svarīgākais ir saprast, vai sagrautajās mājās nav vēl kāds cilvēks, kuram nepieciešama palīdzība.

Marko Rubio
Floridas štata senators

Es patiesi jūtu līdzi cilvēkiem no Kīzu reģiona, tur valda postaža. Es tikai ceru, ka tur palikušie ir izdzīvojuši. Zinu, ka līdzīgi būs visam štatam, bet īpaši tur mums priekšā būs ļoti tāls ceļš uz atjaunošanu.

Šodien Karību reģionā arī turpinās Nīderlandes un Francijas līderu viesošanās. Viņi apskata savu valstu aizjūras teritorijas un tām radītos zaudējumus. Jau pēc vētras beigām reģionā ieradās šo valstu armijas daļas, lai palīdzētu glābšanas darbos. Savukārt britu valdība vairākas dienas dzīvoja kritikas ēnā par lēnu reaģēšanu un gausu palīdzības sniegšanu savā pārvaldībā esošajām teritorijām – Angiljai, Tērksām un Kaikosām, kā arī Britu Virdžīnu salām. Valsts ārlietu ministrs Boriss Džonsons gan beidzot ir devies ceļā un aplūkos ”Irmas” radītos posta darbus savām acīm.

Lasi vēl