ES pagarinās robežkontroli Šengenas zonā vēl uz trim mēnešiem

Komentāri
ES pagarinās robežkontroli Šengenas zonā vēl uz trim mēnešiem
FOTO: LETA

Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar paziņojumu, ka robežkontrole Šengenas bezvīzu zonā nepieciešams pagarināt vēl uz trim mēnešiem.

Ziņojumā EK iesaka pagarināt robežkontroli uz Austrijas, Vācijas, Dānijas un Zviedrijas, kā arī ārpus Eiropas Savienības (ES) esošās Norvēģijas robežām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš ES pauda uzskatu, ka līdz šā gada beigām nepieciešams panākt, lai Šengenas zona pilnībā var funkcionēt bez iekšējo robežu kontroles. Tomēr reaģējot uz to, ka Grieķijā un citās dalībvalstīs joprojām turpina ieplūst daudz nelegālo imigrantu, robežkontrole ir jāsaglabā, lai pārtrauktu viņu pārvietošanos Šengenas zonas iekšienē un neradītu haosa atgriešanos.

Šāds paziņojums raisa lielākas bažas par Šengenas sabrukumu.

Atgādinām, ka iepriekš aplēsts, ka pastāvīgas robežkontroles atjaunošana ES un Šengenas zonas likvidēšana varētu radīt ekonomiskos zaudējumus piecu līdz 18 miljardu eiro apmērā gadā. Tas būtiski ietekmētu strādājošos, kam ikdienā nākas šķērsot iekšējās robežas, ceļotājus, kā arī kravu pārvadātājus.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl