ES oficiāli apstiprinājusi “trešās fāzes” sankcijas pret Krieviju

Komentāri
ES oficiāli apstiprinājusi “trešās fāzes” sankcijas pret Krieviju
FOTO: LETA

Pret Maskavu vērsto ekonomisko sankciju ietvaros pieeja Eiropas kapitāla tirgum liegta piecām Krievijas valdībai piederošām bankām – “Sberbank”, VTB, “Gazprombank”, VEB un “Rosselkhozbank”.

Eiropas Savienības  pilsoņiem un uzņēmumiem būs aizliegts pirkt vai pārdot šo banku finanšu instrumentus, ja to dzēšanas periods pārsniedz 90 dienas. Aizliegts izmantot arī šo banku brokeru pakalpojumus. Tajā pašā laikā sankcijas neattiecas uz šo banku Eiropas meitasuzņēmumiem.

Jaunās sankcijas, atšķirībā no otrās fāzes sankcijām, kas aprobežojās ar individuāliem ceļošanas ierobežojumiem un līdzekļu iesaldēšanu, vērstas pret Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Aizliegts arī bruņojuma un dubultā pielietojuma preču eksports uz Krieviju, kā arī naftas sektora moderno tehnoloģiju eksports. Gāzes sektorā šāds ierobežojums nav noteikts.

Analītiķi uzskata, ka naftas sektoram piemērotais aizliegums ar laiku var tiešām kaitēt Krievijai, jo naftas ieguvē Maskava nopietni paļaujas uz attīstītajām Rietumu tehnoloģijām.

Sankcijas stāsies spēkā piektdien, 1. augustā.

 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lasi vēl