ES ministri vienojušies par 160 000 bēgļu pārvietošanu

Komentāri
ES ministri vienojušies par 160 000 bēgļu pārvietošanu
FOTO: SCANPIX

Pēc sešu stundu ilgām diskusijām Eiropas Savienības valstu ārlietu un iekšlietu ministru sanāksmē panākta vienošanās par 160 000 patvērumu meklētāju sadali, taču tā arī nav rasts kompromiss par obligātajām bēgļu kvotām. Ierosinājumu “nobloķēja” vairāku Austrumeiropas valstu iebildumi.

Pret kvotām iebilda Čehija, Slovākija un Ungārija. Valstis akcentē, ka kvotas neko neatrisinās – vispirms ir jāaptur patvēruma meklētāju straume Eiropā. Visdrīzāk, gala lēmumu par to pieņems nākamajā sanāksmē – 8. oktobrī. Lai gan par kvotu sistēmu nevienojās, tika panākta vienošanās par plašākas palīdzības sniegšanu Grieķijai un Itālijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera piedāvātā imigrantu uzņemšanas kvotu sistēma galvenokārt palīdzētu Grieķijai un Itālijai. Šīs valstis ir pirmais posms migrantu ceļā uz tālāko Eiropu. Lielākā daļa patvēruma meklētāju vēlas doties uz turīgākajām Eiropas valstīm, tādām kā Vācija, Austrija vai Zviedrija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl