Komentāri
ES līderi pauž cerību, ka Lielbritānijas vēlēšanu iznākums netraucēs “Brexit” procesam
Foto: EPA / LETA / AFP

Jaunumus no Lielbritānijas vēlēšanām ar lielu piesardzību uzņēmusi Brisele. Eiropas Savienības līderi pauduši cerību, ka neviennozīmīgais vēlēšanu iznākums netraucēs ”Brexit” procesam.

Sarunu sākums paredzēts pēc 10 dienām, un Mejas plānā ietilpa to apmeklējums, apbruņojoties ar vairākumu parlamentā un lielu sabiedrības atbalstu. Tomēr straujās izmaiņas britu politikā viņai ne vien atņēmušas cerības par izteiktu pārsvaru Vestminsterā, bet arī pazeminājušas uzticību viņai kā premjerministrei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es patiešām ceru, ka Lielbritānija paliks atvērta sarunām. Komisija tās var uzsākt kaut vai rīt pusdesmitos no rīta, taču gaidām arī viesus no Londonas. Ceru, ka nepiedzīvosim vēl kādu nobīdi no sarunu sākuma datuma,” saka Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Eiropas Savienības ”Brexit” sarunu vedējs Mišels Bernjē uzsvēra, ka vienošanās varēs sākties vien tad, kad Londona būs tam gatava. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, savukārt norādījis, ka nav zināms laiks, kad sarunām jāsākas, taču labi zināms nospraustais beigu datums. Viņš aicinājis vienošanos sākt laikus, lai izvairītos no situācijas, kurā Lielbritānija paliktu bešā – bez izstāšanās līguma.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl