ES līderi pauž cerību, ka Lielbritānijas vēlēšanu iznākums netraucēs “Brexit” procesam

0 Komentāru
ES līderi pauž cerību, ka Lielbritānijas vēlēšanu iznākums netraucēs “Brexit” procesam
Foto: EPA / LETA / AFP

Jaunumus no Lielbritānijas vēlēšanām ar lielu piesardzību uzņēmusi Brisele. Eiropas Savienības līderi pauduši cerību, ka neviennozīmīgais vēlēšanu iznākums netraucēs ”Brexit” procesam.

Sarunu sākums paredzēts pēc 10 dienām, un Mejas plānā ietilpa to apmeklējums, apbruņojoties ar vairākumu parlamentā un lielu sabiedrības atbalstu. Tomēr straujās izmaiņas britu politikā viņai ne vien atņēmušas cerības par izteiktu pārsvaru Vestminsterā, bet arī pazeminājušas uzticību viņai kā premjerministrei.

“Es patiešām ceru, ka Lielbritānija paliks atvērta sarunām. Komisija tās var uzsākt kaut vai rīt pusdesmitos no rīta, taču gaidām arī viesus no Londonas. Ceru, ka nepiedzīvosim vēl kādu nobīdi no sarunu sākuma datuma,” saka Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Eiropas Savienības ”Brexit” sarunu vedējs Mišels Bernjē uzsvēra, ka vienošanās varēs sākties vien tad, kad Londona būs tam gatava. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, savukārt norādījis, ka nav zināms laiks, kad sarunām jāsākas, taču labi zināms nospraustais beigu datums. Viņš aicinājis vienošanos sākt laikus, lai izvairītos no situācijas, kurā Lielbritānija paliktu bešā – bez izstāšanās līguma.

0 Komentāru