ES jaunas sankcijas pret Krieviju pagaidām neieviesīs

Komentāri

Jaunas sankcijas pret Krieviju Eiropas Savienība (ES) pagaidām neieviesīs, cerot, ka Kremļa saimnieks Vladimirs Putins tomēr mainīs attieksmi pret pasauli. Vienlaikus ES līderi atzīst, ka Eiropai vajadzīga stratēģija pret Krieviju vairākiem nākamajiem gadiem.

Tikmēr vakardienas Vladimira Putina izteikumos retorikas maiņu eksperti pagaidām nesaklausa.

Jautājums par Eiropas savienības sankcijām pret Krieviju vakar Briselē tika pārrunāts Eiropas savienības līderu samitā, kas gan beidzās vienu dienu agrāk nekā parasti.

Vienlaikus Eiropas savienības līderu dienaskārtībā ir jautājums, ko darīt ar jau ieviestajām sankcijām. Lai lemtu par to atcelšanu Eiropas savienība izvirzījusi skaidrus kritērijus.

To, ka pret Krieviju ieviestās ekonomiskās sankcijas atstājušas iespaidu atzīst arī Krievijas prezidents gan noliedzot, ka ietekme būtu liela.

Vērtējot viņa vakardienas runu, eksperti norāda uz virkni pretrunu.

Pēc ekspertu teiktā patlaban nav pamata uzskatīt, ka Putins savu retoriku būtu mainījis. Arī runām par to, ka viņš uzvedas kāstūrī iedzīts zvērs neesot pamata. Signāli par to, ka Putins varētu iet uz kādu kompromisu, viņa izteikumos līdz šim nav izskanējuši.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl