Komentāri
ES ir arvien grūtāk saglabāt vienotu nostāju par sankcijām pret Krieviju
Krievijas un Eiropas Savienības karogi. (Foto: LETA)

Eiropas Savienības (ES) valstīm ir arvien sarežģītāk saglabāt vienotu nostāju attiecībā uz Krievijai noteiktajām sankcijām, pēc ES līderu samita Briselē paziņoja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

“Kļūst arvien grūtāk veidot vienotu Eiropas pozīciju jautājumā par samērā stingriem pasākumiem, kas šodien ietver arī sankciju saglabāšanu,” žurnālistiem pēc samita beigām pavēstīja Tusks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā paziņojuši avoti ES, puse vai par vairāk dalībvalstu bijušas gatavas nedaudz mīkstināt sankcijas, kamēr citas uzstājušas uz to saglabāšanu līdz brīdim, kamēr nebūs pilnībā izpildītas Minskas vienošanās.

Kā ziņots, ES dalībvalstu līderi samitā Briselē ceturtdien vienojās par Krievijai noteikto sankciju atstāšanu spēkā. Oficiāls lēmums par sankciju nākotni tiks pieņemts ES jūnija samitā.

Kā paskaidroja diplomāti, šī vienošanās faktiski nozīmē, ka sankciju režīms, kas ir vērsts pret Krievijas enerģētikas, finanšu un aizsardzības nozarēm, paliks spēkā līdz gada beigām. Vienošanās ir kompromiss, kas tika izstrādāts ar Vācijas kancleres Angelas Merkeles, Francijas prezidenta Fransuā Olanda un Eiropadomes prezidenta Tuska starpniecību. Pagaidām ir panākta vienošanās par ekonomisko sankciju paketi.

Atbilstoši ziņu aģentūras Reuters informācijai pastāv varbūtība, ka līdz gada beigām tiks atceltas Krievijas un Ukrainas pilsoņiem noteiktās sankcijas, ja situācija Ukrainas austrumos būtiski uzlabosies.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl