ES iedzīvotāji varēs iesniegt priekšlikumus jaunā digitālā platformā

1 komentārs
ES iedzīvotāji varēs iesniegt priekšlikumus jaunā digitālā platformā

Šodien tiks atklāta jauna digitālā platforma, kurā Eiropas Savienības (ES), tostarp Latvijas iedzīvotāji, varēs iesniegt priekšlikumus, komentēt citu idejas, rīkot un piedalīties pasākumos, kā arī paust savu viedokli par Eiropas Savienības nākotni, vēsta “900 sekundes”.

Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretārs Jānis Krastiņš vērsa uzmanību, ka, izmantojot jaunu digitālu platformu, iedzīvotāji visā Eiropā no 19. aprīļa varēs paust savu viedokli par ES nākotnei būtiskām tēmām. Platformā iedzīvotāji varēs nākt klajā ar saviem priekšlikumiem, komentēt citu idejas, kā arī rīkot un piedalīties pasākumos.

Pilsoņu idejām tiks atvēlēta būtiska loma plānotajā konferencē par Eiropas nākotni. Tās mērķis ir dot eiropiešiem vairāk iespēju ietekmēt procesus Eiropas Savienībā. Šī būs pirmā šāda veida konference, tā notiks visā savienībā un to atklās Eiropas dienā – 9. maijā.

Jaunā digitālā platforma kalpos kā “Konferences par Eiropas nākotni” centrālais mezgls, kurā nonāks viss tās ietvaros radītais saturs.

Īpašs atgriezeniskās saites mehānisms apkopos un analizēs galvenās nostādnes, lai tās varētu ņemt vērā arī iedzīvotāju paneļdiskusijās un konferences plenārsēdēs. Platformā būs pieejama arī informācija par konferences struktūru un darbu, kā arī materiāli pasākumu rīkotājiem, tostarp gaidāmo notikumu pārskats un to karte.

Krastiņš klāstīja, ka valde panākusi progresu ceļā uz konferences atklāšanas pasākumu Eiropas dienā, 9. maijā – tas notiks, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija. Tāpat valde arī vienojās par savu turpmāko darbu un apsprieda konferences plenārsesiju rīkošanas pamatprincipus.

21. aprīlī paredzēts pabeigt sarunas par reglamentu un spriest par citiem konferences rīkošanas pamatprincipiem.