ES gatava sniegt Ukrainai aizdevumu gāzes parāda segšanai

Komentāri
ES gatava sniegt Ukrainai aizdevumu gāzes parāda segšanai
FOTO: LETA

Krievija un Ukraina nav spējušas vienoties par gāzes piegādēm gaidāmajai ziemai. Sarunu vidutājs – Eiropas Savienība – paziņoja, ka ir gatava sniegt Ukrainai aizdevumu parāda atmaksai, taču Krievija vārdiem netic un, pirms piegādāt gāzi, gaida no Ukrainas priekšapmaksu.

Ilgi gaidītajā sanāksmē Briselē visas trīs sarunās iesaistītās puses – Eiropas Savienība, Ukraina un Krievija – jau gandrīz panāca vienošanos par gāzes kara izbeigšanu. Krievija piekrita samazināt cenu par 100 dolāriem līdz 385 par katriem tūkstoš kubikmetriem dabasgāzes, un šīs piegādes ir garantētas līdz marta beigām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr par šķērsli līguma parakstīšanai kļuva tas, ka Ukraina vairāku mēnešu garumā nav spējusi norēķināties par Krievijas piegādāto gāzi. Krievija vēlas, lai Ukraina tai atmaksā iekrājušos parādu un ir atteikusies atlaidi piemērot jau spēkā esošajiem līgumiem.

Turklāt Maskava vēlas garantijas, ka Ukraina tik tiešām priekšapmaksu samaksās.

Ukraina jau ir lūgusi Eiropas Savienībai tai aizdot divus miljonus eiro. Lēsts, ka Savienība šo prasību apmierinās, jo Krievija nodrošina ceturto daļu Eiropas Savienības gāzes.

Lielākā daļa no šīm piegādēm iet caur Ukrainu. Pēc nedēļas ir gaidāma nākamā sarunu kārta.

Lasi vēl