1 komentārs
“Es drīzāk nomiršu uz robežas Eiropā nekā valstī, kur notiek bombardēšana,” atzīst bēglis
Foto: EPA / LETA

Migrantu plūsma neapstāsies, bet tikai pieaugs. Šādu pārliecību pauž palīdzības aģentūru eksperti un paši bēgļi pēc tam, kad pēc gandrīz nedēļu ilgās blokādes atkal ir atvērta Maķedonijas un Grieķijas robeža.

Atsākot kustību uz Grieķijas un Maķedonijas robežas, amatpersonas lēš, ka tikai šodien vien kopējais bēgļu skaits, kas ieradīsies Maķedonijā, būs vismaz četrarpus tūkstoši cilvēku – jauns šā gada rekords. Šāds bēgļu pieplūdums saistīts ar piecas dienas ilgo blokādi, kad abās robežas pusēs norisinājās zemnieku un taksometru vadītāju protesti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas izraisīja migrantu plūsmas sastrēgumu Grieķijas ziemeļdaļā, kur tūkstošiem cilvēku vairākas dienas pavadīja ceļa malā novietotos autobusos vai zem klajas debess – ar niecīgiem pārtikas krājumiem. Pirmās bēgļu grupas, kurām šodien tika ļauts iekļūt Maķedonijā, tika sasēdinātas vilcienos un pāri visai valstij nogādātas uz Tabanovci – nelielu Maķedonijas ciematu uz robežas ar Serbiju.

Foto

Nomocītie migranti, tostarp ģimenes ar bērniem, vispirms izmantoja iespēju bez maksas paēst viņiem piedāvātos bezmaksas augļus un tikai tad devās atpūsties vai turpināt ceļu.

“Es drīzāk nomiršu šeit uz robežas, nevis vietā, kur notiek bombardēšana un cilvēki kaujas savā starpā. Tā nu tas ir. Cilvēki turpinās ierasties. Tas neapstāsies,” citēts kāds no patvēruma meklētājiem.

Patvēruma meklētāja teikto apstiprina arī palīdzības aģentūru pārstāvji. Viņuprāt, turpinoties karadarbībai Sīrijā un laikapstākļiem kļūstot siltākiem, bēgļu straumes tikai pieaugs.

Lai apgrūtinātu patvēruma meklētāju iespējas nelikumīgi iekļūt valstī, Maķedonija gar valsts robežu ar Grieķiju ir sākusi būvēt vēl vienu dzeloņstiepļu žogu. Tiek ziņots ka tas stiepsies 30 kilometru garumā. Tikai janvārī vien caur Maķedoniju Rietumeiropas virzienā devās apmēram 60 tūkstoši bēgļu. Lielākajai daļai no viņiem galamērķis ir Vācija.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl