ES dibinātājvalstis uzsver – Lielbritānijas izstāšanās procesam jāsākas pēc iespējas ātrāk

1 komentārs
ES dibinātājvalstis uzsver – Lielbritānijas izstāšanās procesam jāsākas pēc iespējas ātrāk
AFP/LETA

Vienu dienu pēc Brexit referenduma rezultātu paziņošanas, Eiropas Savienības līderi prāto, kā tagad dzīvot tālāk… Visu atlikušo Eiropas Savienības valstu pārstāvju pirmā tikšanās bez Lielbritānijas notiks nākamnedēļ. Jau šodien Berlīnē kopā sanāca ārlietu ministri no sešām Eiropas Savienības dibinātājvalstīm. Viņu galvenais lūgums britiem: nekavēties ar oficiālo izstāšanās sarunu procedūras sākšanu.

Dibinātājvalstis uzsver, ka tagad ir svarīgi, lai bloks netiktu iesprostots ilgā neskaidrības periodā, kas var radīt gan finanšu, gan politiskās sekas. Pašlaik ir jākoncentrējas uz ES nākotni.

”Mums ir jāpāršķir lapaspuse, mums nav vajadzīgs vakuums. Tāpēc ir svarīgi, lai izstāšanās process sāktos labticīgi un pēc iespējas ātrāk,” pauda Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kunders.

Jau vēstīts, ka piektdien, pēc tam, kad briti nobalsoja par izstāšanos no Savienības, par atkāpšanos no amata paziņoja Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons. Tagadpar portfeļa nolikšanu paziņojis arī Lielbritānijas eirokomisārs Džonatans Hils. Viņa pārraudzītā  finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus  joma nu tiks uzticēta bijušajam Latvijas premjerministram, Eiropas komisijas viceprezidentam Valdim Dombrovskim.

Foto

Video

1 komentārs