“Es darbojos likumīgi, aizsargājot cilvēkus.” Lukašenko komentē “Ryanair” lidmašīnas sagrābšanu

26 komentāri
“Es darbojos likumīgi, aizsargājot cilvēkus.” Lukašenko komentē “Ryanair” lidmašīnas sagrābšanu
EPA/SCANPIX

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko trešdien savas darbības saistībā ar svētdien notikušo lidsabiedrības “Ryanair” piespiedu nosēšanos Minskā nodēvējis par likumīgām, vēsta ar līdera preses dienestu saistītais lietotnes “Telegram” kanāls “Pul Pervogo”.

“Es darbojos likumīgi, aizsargājot cilvēkus, atbilstoši visiem starptautiskajiem noteikumiem,” uzsvēris līderis.

Ziņojums par to, ka lidmašīnā atrodas spridzeklis, saņemts no Šveices, vēsta “Pul Pervogo”.

“Lidmašīnu pagrieza pie BelAES (Baltkrievijas atomelektrostacijas). Un ja pēkšņi AES drošības sistēmas tiktu izvērstas pilnas kaujas gatavības režīmā?” vaicāja Lukašenko.

Baltkrievijas varasiestādes iepriekš apgalvoja, ka ziņojums par spridzekli lidmašīnā saņemts no palestīniešu grupējuma “”Hamas” karavīriem”.

Kā vēsta Baltkrievijas oficiālā ziņu aģentūra BelTA, Lukašenko, trešdien tiekoties ar parlamenta deputātiem, Konstitucionālās komisijas locekļiem un valsts pārvaldes struktūru pārstāvjiem, klāstīja, ka valsts ienaidnieki pārkāpuši sarkanās līnijas.

“Kā jau mēs to prognozējām, mūsu nelabvēļi ārzemēs, kā arī valsts iekšienē mainījuši pret valsti vērstā uzbrukuma metodes. Viņi pārkāpuši daudzas sarkanās līnijas, pārkāpuši veselā saprāta un cilvēciskās morāles robežas,” norādīja līderis.

Lukašenko arī pavēstīja, ka turpmāk rietumvalstis pašas īstenos narkotiku un migrācijas kontroli uz robežas ar Baltkrieviju.

“Mēs apturējām narkotikas un migrantus – tagad paši varēsiet tās ēst un ķert,” paziņoja Lukašenko.

Viņš arī izteicās par aviokompāniju atteikšanos izmantot Baltkrievijas gaisa telpu. “Nepatīk lidot caur drošo Baltkrieviju – lidojiet tur, kur nogalināja 300 cilvēkus (Austrumukrainā),” pavēstīja Lukašenko.

Lasi arī – Latvijas valdība nosaka ierobežojumus aviosatiksmē ar Baltkrieviju

Pret opozīciju spertos bargos soļus viņš raksturoja kā attaisnotus, skaidrojot, ka tādējādi Baltkrievijas valsts iedīglī apslāpējusi neonacisma vilni, vēsta BelTA.

Jau ziņots, ka svētdien aviosabiedrības “Ryanair” pasažieru lidmašīnai, kas bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, Baltkrievijas gaisa telpā, netālu no Lietuvas robežas, nācās mainīt kursu un doties uz Minsku, kur Baltkrievijas kriminālpolicija aizturēja vienu no tās pasažieriem – opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija “Nexta” dibinātāju un bijušo galveno redaktoru Romānu Protaseviču, kuram Baltkrievijā draud nāvessods. Tika aizturēta arī Protaseviča draudzene Sofija Sapega, kas arī bija starp lidmašīnas pasažieriem.

Lasi vēl – Protaseviča tēvs: Mēs baidāmies, ka Romāns tiks spīdzināts

Eiropadome pirmdienas vakarā vienojās par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus ES gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi ES lidostām. Eiropadome arī pieprasīja nekavējoties atbrīvot Protaseviču un Sapegu un garantēt viņu pārvietošanās brīvību.

26 komentāri