ES dalībvalstis lemj par jaunu Covid-19 bīstamo zonu karti stingrāku ceļošanas ierobežojumu noteikšanai

0 Komentāru
ES dalībvalstis lemj par jaunu Covid-19 bīstamo zonu karti stingrāku ceļošanas ierobežojumu noteikšanai
GATIS IVUŠKĀNS/F64

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis šodien lems par jaunu karti ar Covid-19 bīstamajām zonām bloka teritorijā, kas ļaus rekomendēt varasiestādēm noteikt stingrākus reģionālus ceļošanas ierobežojumus, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris.

Beķeris atzīmēja, ja ES dalībvalstis vienosies par jaunās kartes ieviešanu, tā nenoteiks pārvietošanās liegumu, bet atkarībā no Covid-19 saslimušo skaita plānots noteikt rekomendācijas ceļošanai. Par minēto dalībvalstis līdz plkst. 17.00 pēc Briseles laika lemj rakstiskā procedūrā.

Tāpat ĀM preses sekretārs norādīja, ka Latvija reģionu ir noteikusi valsts līmenī un tas nozīmē, ka reģioni sīkāk netiks izdalīti un kritēriji attieksies uz visu valsts teritoriju. Turklāt Latvija apdraudējuma līmeņa izvērtējumu arī pārejām dalībvalstīm veic valsts līmenī.

LETA jau rakstīja, ka Eiropas Komisija (EK) rekomendējusi pievienot kartei jaunu kategoriju – “tumši sarkano zonu”, kur iekļauti reģioni, kuros varasiestādes reģistrējušas 500 vai vairāk Covid-19 gadījumu uz 100 000 cilvēku iepriekšējās divās nedēļās.

Saskaņā ar kartei pievienoto jauno kategoriju – “tumši sarkano zonu”, testēšana un karantīnas noteikumi ierobežotu ceļošanu uz un no šiem reģioniem pat gadījumos, kad saskaņā ar pašreizējām vadlīnijām braucieni uzskatāmi par būtiskiem. Izņēmumi paredzēti cilvēkiem, kas dzīvo pierobežā, un transporta nozares darbiniekiem.

0 Komentāru