“Es ceru, ka visi nosodīs šos teroraktus!” Šrilankas iedzīvotāji sēro par sarīkoto sprādzienu upuriem

Pievienot komentāru

Upuru skaits Šrilankā vairākās baznīcās un viesnīcās svētdien notikušajos sprādzienos pieaudzis jau līdz 300. Starp tiem ir arī vairāki desmiti ārzemnieku. Par laimi, nav ziņu, ka būtu cietis kāds Latvijas iedzīvotājs. Pēc plašajiem teroraktiem valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Šrilankas iedzīvotāji pirmdien sēro. Dienu iepriekš notikušie sprādzieni vairākās kristiešu baznīcās, kur norisinājās dievkalpojumi, un viesnīcās nogranda gandrīz vienlaicīgi. Postījumi ir milzīgi – upuru skaits sasniedzis aptuveni 300, bet vēl vairāk kā 500 – ievainoti.

Šis ir lielākais vardarbības uzplaiksnījums Šrilankā kopš postošā pilsoņu kara, kas beidzās pirms desmit gadiem.

Šrilanka līdzjūtības apliecinājums šajās dienās saņem no visas pasaules.

“Es lūdzos par daudzajiem upuriem un ievainotajiem. Es aicinu visus nevilcināties un sniegt dārgajai Šrilankai visu nepieciešamo palīdzību. Es arī ceru, ka visi nosodīs šos teroraktus, necilvēcīgos aktus, kurus nevar attaisnot. Lūgsimies Jaunavai Marijai!” pauda Romas pāvests Francisks.

Vietējās varasiestādes paziņojušas, ka eksplozijas sarīkoja septiņi teroristi pašnāvnieki. Policija aizturējusi 24 personas, kuras tur aizdomās par šo teroraktu organizēšanu. Visi ir Šrilankas pilsoņi.

Noziegumus varētu būt pastrādājis kāds maz zināms Šrilankas radikālais musulmaņu grupējums “National Thowheeth Jama’ath”. Pastāv aizdomas, ka šiem teroristiem varētu būt bijis ārvalstu atbalsts.

Drošības iestādes par plānotajiem teroraktiem bijušas brīdinātas jau iepriekš. Paredzēts sākt izmeklēšanu, kāpēc tos nav izdevies novērst.