ES budžets: Baltijas lauksaimnieki Briselē protestē pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem

1 komentārs
ES budžets: Baltijas lauksaimnieki Briselē protestē pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem
AP / SCANPIX

Eiropas Savienības valstu vadītāji šodien Briselē lemj par bloka nākamo daudzgadu budžetu. Mērķi lieli, taču britu aiziešana iesitusi robu ES budžetā. Protesta akcijā uz Briseli šodien devās Baltijas lauksaimnieki.

Baltijas valstu lauksaimnieki ceturtdien pulcējās Briselē, lai pirms Eiropadomes sanāksmes, kurā iecerēts vienoties par bloka budžetu no 2021. līdz 2027. gadam, protestētu pret savienības kopējo lauksaimniecības politiku un nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem, kuri Baltijas valstīm joprojām ir starp zemākajiem Eiropā.

Baltijas lauksaimnieki cer arī uz tā sauktajām zaļajām investīcijām nozarē, lai tā kļūtu videi draudzīgāka. Šī nav pirmā reize, kad lauksaimnieki devušies uz Briseli, un tie cer, ka šoreiz nozari sadzirdēs vairāk.

“Katru reizi ir cerība. Katrā reizē ir arī savs fons. Šoreiz, pēc Lielbritānijas izstāšanās, protams, spiediens uz Eiropas Savienības budžetu ir ļoti liels. Varētu pat teikt, ka ar katru reizi kļūst grūtāk, nevis vieglāk, bet tas nenozīmē, ka atmetīsim cerību un neko nedarīsim,” TV3 Ziņām stāsta premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Latvijas premjers pirms Eiropadomes sanāksmes atbildēja uz ārvalstu žurnālistu jautājumiem. Viņš pauda cerību, ka vienošanos šajā sanāksmē izdosies panākt, taču viegli tas nebūs, ņemot vērā lielās ambīcijas attiecībā uz klimatu, migrāciju, drošību un digitālo ekonomiku.

Paredzēts, ka Eiropadomes sanāksme turpināsies arī rīt. Atbildīgās Latvijas amatpersonas norādījušas, – par sarunām nevar teikt, ka mūsu intereses būtu ņemtas vērā.

1 komentārs