ES atvēlēs 100 miljonus eiro ātru Covid-19 testu iegādei

2 komentāri
ES atvēlēs 100 miljonus eiro ātru Covid-19 testu iegādei
AFP/LETA

Eiropas Savienība (ES) paredzējusi 100 miljonus eiro, lai iegādātos ātrākus Covid-19 testus, trešdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

“Tirgū tagad parādās ātri antigēna testi. Tam var būt liela nozīme, bet mēs ierosināsim ES pieeju apstiprināšanai,” dienu pirms ārkārtas videokonferences ar ES dalībvalstu līderiem paziņoja Leiena.

Antigēna testi tiek uzskatīti par mazāk uzticamiem nekā tie testi, kuros paraugi, kas paņemti no deguna, tiek nosūtīti pārbaudīšanai uz laboratoriju. Bet antigēna testi dod rezultātus daudz ātrāk. Šiem testiem rezultāti ir gatavi 15 minūtēs, un Eiropas eksperti uzskata, ka vīruss pašreiz izplatās pārāk strauji, lai varētu paļauties uz testiem, kuru rezultāti jāgaida dienām ilgi.

Leiena uzsvēra, ka Eiropu smagi skāris otrais pandēmijas vilnis un ar jauno koronavīrusu inficējas arvien vairāk cilvēku.

“Pagājušajā nedēļā inficēto cilvēku skaits Eiropā sasniedza 1,1 miljonu. Un jo vairāk cilvēku inficējas, jo vairāk cilvēku nonāks slimnīcās ar vīrusu,” norādīja Leiena.

“Mēs sagaidām, ka nākamajās divās vai trīs nedēļās šie skaitļi vēl pieaugs un tie pieaugs strauji,” sacīja Leiena.

EK prezidente paziņoja, ka aicinās dalībvalstis efektīvāk dalīties ar datiem par vīrusa izplatību platformā, ko izveidojis Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC).

Leiena skaidroja, ka tas, piemēram, palīdzēs noteikt, kur var tikt organizēta pacientu aprūpe pāri robežām.

Vācija jau ir sākusi uzņemt pacientus no pārpildītajām slimnīcām Beļģijā un Nīderlandē.

Leiena, kas pirms iesaistīšanās Vācijas politikā bija epidemioloģe, paziņoja, ka izveidos platformu nacionālajiem zinātniskajiem padomniekiem no 27 ES dalībvalstīm, lai viņi varētu dalīties ar saviem plāniem.

2 komentāri