ES atbalstīs saslimušo transportēšanu no smagāk skartajām valstīm

0 Komentāru
ES atbalstīs saslimušo transportēšanu no smagāk skartajām valstīm
AFP/SCANPIX

Pieaugošā Covid-19 saslimšanas gadījumu skaita dēļ Eiropā vietām slimnīcās samilzusi krīze, kā rezultātā nedēļas laikā tajās var beigties vietas, tāpēc Eiropas Savienība (ES) apliecina gatavību palīdzēt pacientu transportēšanā pāri robežām, vēsta TV3 Ziņas.

Slimnieku pārvešanu balstīs ES ar papildu 220 miljonu eiro finansējumu. Paziņojot par atbalsta paketi, Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena arī aicināja aktīvāk dalīties ar informāciju pandēmijas otrā viļņa laikā, kas savos apmēros, diemžēl, krietni pārspēj pavasara rādītājus.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena

“Ja mums būs pieejami vairāk datu, varēsim redzēt, kur trūkst vietu un organizēt pārrobežu ārstēšanu. Jo vairāk valstu iesaistīsies, jo labāka būs koordinācija.”

Leiena komentārus sniedza Beļģijā, kas patlaban ir Covid-19 izplatības epicentrs. Divu nedēļu kumulatīvais rādītājs Beļģijā jau pārsniedz 1600. Tomēr visa uzmanība pievērsta tieši hospitalizācijām, kuru skaits dubultojas katru nedēļu.

Beļģijas Covid-19 krīzes centra pārstāvis Ivs van Lethems

“Dati nav mainījušies, šobrīd esam sarkanajā zonā. Šī ir pirmā nedēļa ar vairāk nekā 100 000 infekcijas gadījumiem. Hospitalizācijas pieaug divas reizes katras astoņas, deviņas dienas. Mirstība – katras sešas dienas. Ja nekas nemainās, mēs sasniegsim 2000 aizpildītas intensīvās terapijas gultas pēc septiņām dienām.

2000 gultu ir maksimālais Beļģijā pieejamais īpaši aprīkoto gultu skaits.

Otrs kritiskais reģions ir Čehija. Tur darbu slimnīcācs uzsākuši studenti, vietām pat skolēni. Čehijā vidēji šobrīd lielākā mirstība no koronavīrusa. Valstī arī 3000 ārstu nonākuši karantīnā vai saslimuši.

Smaga situācija ir Kijovas slimnīcā, netālu no Slovākijas robežas. Tur pārslogotajām māsiņām talkā nāk vietējās medicīnas novirziena vidusskolas skolēni. “CNN” vēsta, ka jaunākajiem ir 16 gadu.

Citur Eiropā palīgā arī aicināti ar Covid-19 saslimušie ārsti, kuriem gan nav jūtamu simptomu.

Galerija: Covid-19 pandēmija pasaulē

0 Komentāru